PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk, basen w Stogach: Ruszył przetarg na budowę obiektu

  • MN    3 listopada 2016 - 16:35
Gdańsk, basen w Stogach: Ruszył przetarg na budowę obiektu
Projekt budowlany basenu sporządzono na podstawie projektu krytej pływalni zrealizowanej już w Gdańsku Kokoszkach. (fot. Pływalnia Gdańsk Kokoszki, Facebook)

• Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła w czwartek (3 listopada) przetarg na budowę basenu przy ul. Stryjewskiego w Gdańsku.
• Obiekt powstanie na terenie Szkoły Podstawowej nr 11, jednak będzie dostępny dla wszystkich.
• Realizacja inwestycji obejmować będzie również zagospodarowanie terenu - w tym parkingi i dojścia.
Powierzchnia użytkowa budynku basenu wyniesie 2,18 tys. m kw., a powierzchnia hali basenowej – ponad tysiąc m kw. Projekt budowlany basenu sporządzony został na podstawie projektu krytej pływalni zrealizowanej już przy ul. Azaliowej w Gdańsku Kokoszkach.

W ramach inwestycji planowana jest budowa budynku basenu jako odrębnego budynku połączonego łącznikiem z istniejącym zachodnim skrzydłem szkoły. Bryła basenu podzielona została na dwa poziomy. Niższy stanowić będzie kondygnacja techniczna podbasenia z wydzielonym wejściem głównym, a poziom wyższy zawierać będzie kondygnację hali basenowej z zapleczem szatniowym.

Realizacja inwestycji obejmować będzie również zagospodarowanie terenu - w tym parkingi i dojścia.

W budynku basenu znajdować się będzie hala basenowa z basenem o długości 25 m (podział na strefę pływacką i rekreacyjną) oraz brodzikiem dla niepływających z atrakcjami wodnymi i jacuzzi,
zespół szatniowo-sanitarny, strefa wejściowa z szatnią i kasą, pomieszczenie higieniczno-sanitarne, gospodarcze, magazynowe, techniczne, socjalne i biurowe.

Czytaj też: Ruszył przetarg na wdrożenie systemu rowerów miejskich w Radomiu

Liczba możliwych użytkowników basenu wyniesie 46 osób (30 osób w strefie pływackiej i 16 osób w strefie rekreacyjnej).

Obiekt dostosowany zostanie również do potrzeb osób niepełnosprawnych, w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu wykonane zostaną miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych oraz winda.

W budynku zaprojektowano również węzeł sanitarny i szatniowy przystosowane dla osób niepełnosprawnych, a na wyposażeniu basenu znajdować się będzie dźwig umożliwiający samodzielne wejście osoby niepełnosprawnej do basenu.

Czytaj też: Wreszcie jest jeden bilet na autobus, tramwaj i pociąg

Przetarg ma formę ograniczoną. Zakładany termin podpisana umowy na budowę to przełom 2016/2017. Planowany termin zakończenia budowy to koniec 2017 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.