Gdańsk: będą loty do Krakowia i Wrocławia

  • JK/gdansk.pl
  • 24-05-2011
  • drukuj
Port Lotniczy w Gdańsku szykuje połączenia do Krakowa i Wrocławia.
Gdańsk: będą loty do Krakowia i Wrocławia
Linię, której uruchomienie zapowiadane jest na lato, obsługiwał będzie Eurolot. Przewoźnik 24 maja oficjalnie ogłosił wejście na rynek pomorski.

- Od dłuższego czasu pracowaliśmy nad projektem rozwoju komunikacji lotniczej z Gdańska do pozostałych polskich miast. Jednocześnie, jako mieszkańcy Pomorza niecierpliwie oczekiwaliśmy na rozwój krajowej siatki połączeń. Ten moment nastał dzisiaj - cieszy się Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk. - Mam nadzieję, że połączenia między Gdańskiem a Krakowem i Wrocławiem to dopiero początek i już niedługo mapa krajowych połączeń wzbogaci się o kolejne trasy.

Czytaj też: Ucinają loty do Bratysławy

- Chcemy pokazać, że latanie po kraju może stać się formą podróżowania dostępną dla wielu osób. Oferując bilety w cenach porównywalnych, a czasem nawet niższych, od innych środków transportu, zdecydowanie wygrywamy komfortem podroży i przede wszystkim czasem jej trwania. Jesteśmy przekonani, że specjalne oferty, np. dla biznesu, ale także rodzin i osób podróżujących z dziećmi, przyciągną wielu pasażerów - zaznacza prezes Eurolotu Mariusz Dąbrowski

Na trasach do Krakowa i Wrocławia latać będą samoloty typu ATR 42, które zabierają na pokład 46 pasażerów.

Eurolot jest spółką z udziałem Skarbu Państwa. Oprócz wykonywania lotów dla PLL LOT oraz lotów czarterowych, linie Eurolot rozpoczynają realizowanie połączeń sprzedawanych poprzez własny system rezerwacyjny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Od kiedy port lotniczy planuje polaczenia ? Z reguly jest to gestia linii lotniczych, ktore takie polaczenia obsluguja. Port lotniczy moze najwyzej podstawic autobusy.

autoidea, 2011-05-25 14:24:00 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE