PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk: będą loty do Krakowia i Wrocławia

  • JK/gdansk.pl    24 maja 2011 - 16:06
Gdańsk: będą loty do Krakowia i Wrocławia

Port Lotniczy w Gdańsku szykuje połączenia do Krakowa i Wrocławia.
Linię, której uruchomienie zapowiadane jest na lato, obsługiwał będzie Eurolot. Przewoźnik 24 maja oficjalnie ogłosił wejście na rynek pomorski.

- Od dłuższego czasu pracowaliśmy nad projektem rozwoju komunikacji lotniczej z Gdańska do pozostałych polskich miast. Jednocześnie, jako mieszkańcy Pomorza niecierpliwie oczekiwaliśmy na rozwój krajowej siatki połączeń. Ten moment nastał dzisiaj - cieszy się Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk. - Mam nadzieję, że połączenia między Gdańskiem a Krakowem i Wrocławiem to dopiero początek i już niedługo mapa krajowych połączeń wzbogaci się o kolejne trasy.

Czytaj też: Ucinają loty do Bratysławy

- Chcemy pokazać, że latanie po kraju może stać się formą podróżowania dostępną dla wielu osób. Oferując bilety w cenach porównywalnych, a czasem nawet niższych, od innych środków transportu, zdecydowanie wygrywamy komfortem podroży i przede wszystkim czasem jej trwania. Jesteśmy przekonani, że specjalne oferty, np. dla biznesu, ale także rodzin i osób podróżujących z dziećmi, przyciągną wielu pasażerów - zaznacza prezes Eurolotu Mariusz Dąbrowski

Na trasach do Krakowa i Wrocławia latać będą samoloty typu ATR 42, które zabierają na pokład 46 pasażerów.

Eurolot jest spółką z udziałem Skarbu Państwa. Oprócz wykonywania lotów dla PLL LOT oraz lotów czarterowych, linie Eurolot rozpoczynają realizowanie połączeń sprzedawanych poprzez własny system rezerwacyjny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • autoidea, 2011-05-25 14:24:00

    Od kiedy port lotniczy planuje polaczenia ? Z reguly jest to gestia linii lotniczych, ktore takie polaczenia obsluguja. Port lotniczy moze najwyzej podstawic autobusy.