PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk bez nowych toalet w Brzeźnie i Jelitkowie

  • MN    6 czerwca 2017 - 14:47
Gdańsk bez nowych toalet w Brzeźnie i Jelitkowie
Nowoczesne toalety w Gdańsku na razie nie powstaną. (fot. Gdański Ośrodek Sportu/gdansk.pl)

Trzy nowoczesne toalety przy wejściach plażę w Gdańsku nie powstaną ze względu na wygórowaną cenę.




• Na nowoczesne i ogólnodostępne toalety na plaży w Gdańsku nie ma co liczyć w te wakacje.

• Władze miasta chciały wybudować trzy takie obiekty, ale jedyny inwestor jaki się zgłosił, zaproponował cenę, która okazała się zaporowa.

• 3,2 mln zł, czyli ponad milion za jedną toaletę, to cena nie do zaakceptowania dla gdańskich urzędników.

 

Na budowę przyplażowych szaletów miasto chciało przeznaczyć 1,7 mln złotych. Jedyny oferent zażyczył sobie za realizację inwestycji niemal dwa razy więcej, dlatego zdecydowano o unieważnieniu konkursu.

- Przetarg ogłosimy ponownie w najbliższych dniach, tym razem z wydłużonym okresem realizacji tego projektu - zaznacza Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Budowa toalet rozpocznie się jednak nie wcześniej niż po wakacjach, by nie zakłócać letniego wypoczynku mieszkańcom i turystom.

Trzy szalety miały stanąć w trakcie sezonu letniego przy wejściach na plażę w Brzeźnie i Jelitkowie. Urzędnicy zapewniają, że całoroczne szalety powstaną, ale dopiero od koniec roku.

Czytaj też: Dlaczego mamy tak mało publicznych toalet z prawdziwego zdarzenia?

Z informacji jakie otrzymaliśmy od gdańskiego ratusza rok temu wynika, że w administracji Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych SZB znajduje się 13 szaletów publicznych. W tym funkcjonują 3 całoroczne i 6 sezonowych. Wszystkie płatne – maksymalnie 2 złote.

Miasto w sezonie urlopowym, z myślą o turystach, w okresie od 9 czerwca do 30 lipca 2016 roku wynajęło 13 wyposażonych w umywalki kabin bezodpływowych (czyli popularne toi-toie). Ilość i lokalizacja wynajmowanych kabin zależne są od zapotrzebowania. W 2016 roku koszt serwisu tych kabin wyniósł 8,5 tys. zł brutto. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.