PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk: Czek od prezydenta za piękną kamienicę

  • JL    13 kwietnia 2016 - 09:08
Gdańsk: Czek od prezydenta za piękną kamienicę

Najpiękniejszą elewacją 2015 roku przy ul. Lendziona 7 w Gdańsku-Wrzeszczu. Fot. Gdańsk.pl (Grzegorz Mehring)

Trzy gdańskie wspólnoty mieszkaniowe otrzymały nagrody w konkursie „Najładniejsza elewacja roku 2015.
Pierwsze miejsce i 25 tys. zł nagrody otrzymała wspólnota z budynku przy ul. Lendziona 7 w Dolnym Wrzeszczu. Drugie miejsce i 15 tys. zł nagrody otrzymała wspólnota z ul. Matki Polki 7 (Górny Wrzeszcz). Trzecią nagrodę przyznano mieszkańcom ul. Korzeniowskiego 1 i 1A (Brzeźno).

– Nasz konkurs jest wyrazem uznania i podziękowania mieszkańcom za zaangażowanie, dzięki któremu pięknieje całe nasze miasto – mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej, który przewodniczył konkursowemu jury. – Poziom był bardzo wyrównany. Sukcesem wszystkich uczestników jest to, że podjęli wysiłek upiększenia swoich elewacji, robiąc to w harmonii z otoczeniem i dając jednocześnie przykład dobrze przemyślanej inwestycji.

Konkurs na najładniejszą gdańską elewację odbył się po raz siódmy. Adresowany był do wspólnot mieszkaniowych zajmujących domy wybudowane przed 1990 r., które w 2015 r. przeprowadziły remont lub modernizację elewacji, przynajmniej od frontu. W tym roku zgłosiło się 25 wspólnot.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.