Gdańsk dba o budownictwo komunalne

24 gdańskie rodziny czekające na pomoc mieszkaniową z zasobów gminy otrzymały 27 września klucze do lokali. Tym samym Gdańsk zakończył drugi etap budowy osiedla przy ul. Madalińskiego w Chełmie.
Gdańsk dba o budownictwo komunalne
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, przecina wstęgę do budynku na osiedlu przy ul. Madalińskiego. Fot. Gdańsk.pl (Dominik Paszliński)

– Do lokali oddawanych w standardzie pod klucz wprowadzają się rodziny uprawnione do pomocy mieszkaniowej z zasobu gminy – informuje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. W ubiegłym roku do użytku oddane zostały cztery budynki przy ul. Madalińskiego. Zamieszkało w nich 48 rodzin. Ostatni budynek z 12 mieszkaniami komunalnymi powstanie w 2018 roku.

Czytaj też: W ciągu dwóch lat przybędzie 600 lokali

Osiedle mieszkaniowe przy ul. Madalińskiego w Gdańsku na działce o powierzchni prawie 7,5 tys. mkw. buduje spółka miejska Gdańska Infrastruktura Społeczna. Powstanie siedem wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Domy są stawiane w systemie szeregowym. W każdym mieści się 12 mieszkań, co oznacza, że łącznie powstaną 84 mieszkania.

Budynki zaprojektowano jako czteropiętrowe z kondygnacją podziemną, w której są komórki lokatorskie. W każdym mieści się jedno mieszkanie jednopokojowe o powierzchni 32 mkw., 10 mieszkań dwupokojowych (38 mkw.) i jedno mieszkanie trzypokojowe (46 mkw.). Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań w pojedynczym budynku wynosi 462,7 mkw., a w całej inwestycji wyniesie około 3240 mkw.

Powstanie też łącznie 70 miejsc postojowych dla rowerów – w tym jedno, powstałe już, zadaszone miejsce do postoju 42 rowerów, jak również 101 miejsc parkingowych dla samochodów. Mieszkańcy mają do dyspozycji plac z urządzeniami rekreacyjnymi w formie siłowni na świeżym powietrzu. W przyszłym roku powstanie plac zabaw dla dzieci. Realizowany jest także kompletny układ komunikacyjny – chodniki wraz z drogami wewnątrz osiedla oraz drogą dojazdową od ul. Madalińskiego. Szacowany łączny koszt inwestycji to ok. 14 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE