PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk dba o budownictwo komunalne

  • JL    28 września 2016 - 05:35
Gdańsk dba o budownictwo komunalne
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, przecina wstęgę do budynku na osiedlu przy ul. Madalińskiego. Fot. Gdańsk.pl (Dominik Paszliński)

24 gdańskie rodziny czekające na pomoc mieszkaniową z zasobów gminy otrzymały 27 września klucze do lokali. Tym samym Gdańsk zakończył drugi etap budowy osiedla przy ul. Madalińskiego w Chełmie.
– Do lokali oddawanych w standardzie pod klucz wprowadzają się rodziny uprawnione do pomocy mieszkaniowej z zasobu gminy – informuje prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. W ubiegłym roku do użytku oddane zostały cztery budynki przy ul. Madalińskiego. Zamieszkało w nich 48 rodzin. Ostatni budynek z 12 mieszkaniami komunalnymi powstanie w 2018 roku.

Czytaj też: W ciągu dwóch lat przybędzie 600 lokali

Osiedle mieszkaniowe przy ul. Madalińskiego w Gdańsku na działce o powierzchni prawie 7,5 tys. mkw. buduje spółka miejska Gdańska Infrastruktura Społeczna. Powstanie siedem wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Domy są stawiane w systemie szeregowym. W każdym mieści się 12 mieszkań, co oznacza, że łącznie powstaną 84 mieszkania.

Budynki zaprojektowano jako czteropiętrowe z kondygnacją podziemną, w której są komórki lokatorskie. W każdym mieści się jedno mieszkanie jednopokojowe o powierzchni 32 mkw., 10 mieszkań dwupokojowych (38 mkw.) i jedno mieszkanie trzypokojowe (46 mkw.). Łączna powierzchnia użytkowa mieszkań w pojedynczym budynku wynosi 462,7 mkw., a w całej inwestycji wyniesie około 3240 mkw.

Powstanie też łącznie 70 miejsc postojowych dla rowerów – w tym jedno, powstałe już, zadaszone miejsce do postoju 42 rowerów, jak również 101 miejsc parkingowych dla samochodów. Mieszkańcy mają do dyspozycji plac z urządzeniami rekreacyjnymi w formie siłowni na świeżym powietrzu. W przyszłym roku powstanie plac zabaw dla dzieci. Realizowany jest także kompletny układ komunikacyjny – chodniki wraz z drogami wewnątrz osiedla oraz drogą dojazdową od ul. Madalińskiego. Szacowany łączny koszt inwestycji to ok. 14 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.