PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk gotowy na zimę. Płatność wykonawcom zależna od rezultatu ich pracy

  • JS    21 listopada 2017 - 22:56
Gdańsk gotowy na zimę. Płatność wykonawcom zależna od rezultatu ich pracy
Na odśnieżanie w pierwszym kwartale 2017 roku wydano 12,6 mln zł (fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl)

W tym sezonie zima nie zaskoczy gdańskich drogowców: 1 488 dróg o długości niemalże 1000 km tej zimy odśnieżać będą 133 najrozmaitsze pojazdy: pługoposypywarki, auta wyposażone w zraszacze solanką, ładowarki, ciężkie pojazdy wyposażone w pługi lemieszowe oraz pługi wirnikowe. Za zimowe utrzymanie dróg odpowiada Gdański Zarząd Dróg i Zieleni.
Miasto Gdańsk jest już gotowe do zimy. Sezon „gotowości zimowej” w Gdańsku rozpoczął się 15 października 2017 r. i potrwa do 30 kwietnia 2018 r.

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni odpowiada za zimowe utrzymanie 1 488 dróg o długości 941,1 km. W tym sezonie na tzw. utrzymanie zimowe dróg zabezpieczono w budżecie: 19,4 mln zł.

W roku budżetowym 2017 na utrzymanie zimowe dróg zaplanowano 16,5 mln zł. 12,6 mln zł. wydano w pierwszym kwartale. Na utrzymanie dróg do końca roku zostało więc 3,9 mln. zł.

W roku budżetowym 2018 na utrzymanie zimowe dróg zaplanowano 15,5 mln zł.

Różnice zasilą bądź uszczuplą budżet technicznego utrzymania dróg. Jeśli nie zostaną wydane wszystkie zaplanowane na zimowe utrzymanie dróg pieniądze zasilą budżet technicznego utrzymania dróg, lub odwrotnie budżet technicznego utrzymania dróg zostanie uszczuplony jeśli wydatki na zimowe utrzymanie zostaną przekroczone.

Należy podkreślić, że umowa z wykonawcami utrzymania zimowego dróg w Gdańsku jest skonstruowana tak, że płatność uzależniona jest od uzyskanego rezultatu wykonanej pracy tj. przejezdności gdańskich dróg, a nie od ilości przejechanych kilometrów, liczby pojazdów czy wysypanej soli.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.