PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk: Motorniczy ma mieć krawat i resztę dla pasażera

  • pt    12 grudnia 2016 - 13:28
Gdańsk: Motorniczy ma mieć krawat i resztę dla pasażera
W Gdańsku, podobnie jak w wielu innych miastach, motorniczowie i kierowcy autobusów mogli odmówić pasażerowi sprzedania biletu, gdy nie otrzymali w zamian odliczonej gotówki(fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl)

• Od 1 stycznia ma obowiązywać nowa umowa na przewóz osób komunikacją miejską w Gdańsku.
• Jedna z głównych zmian to obowiązek posiadania drobnych pieniędzy do wydawania reszty przy kierowców lub motorniczych.
Z końcem roku wygasa umowa Zarządu Transportu Miejskiego z ZKM na przewóz pasażerów w komunikacji miejskiej. Nowa umowa ma obowiązywać od 1 stycznia 2017 aż do 2026 roku - informuje portal Trojmiasto.pl.

Mają nastąpić ważne zmiany dla pasażerów. Kierowcy i motorniczy mają posiadać bilety w ciągłej sprzedaży oraz drobne pieniądze do wydawania reszty.

W projekcie nowej umowy zaznaczono, że w momencie rozpoczynania pracy na linii, kierowca zobowiązany jest dysponować kwotą co najmniej 20 zł w drobnych monetach, w celu wydawania reszty pasażerom. Kierowca ma także posiadać taką liczbę biletów papierowych, która zapewni ciągłą sprzedaż do zakończenia pracy.

W Gdańsku, podobnie jak w wielu innych miastach, motorniczowie i kierowcy autobusów mogli odmówić pasażerowi sprzedania biletu, gdy nie otrzymali w zamian odliczonej gotówki. Często brakowało też biletów w pojazdach.

Nowością  będzie także strój kierowców i motorniczych. Od nowego roku (okres przejściowy wprowadzania zmian ma trwać 6 miesięcy) prowadzący pojazdy mają być schludnie ubrani w granatowe spodnie, jasnoniebieską koszulę i krawat lub apaszkę w przypadku kobiet.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.