PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk po raz kolejny wystawia się na targach mieszkaniowych

  • bad    10 września 2016 - 13:50
Gdańsk po raz kolejny wystawia się na targach mieszkaniowych
Gdańsk zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Mieszkań i Domów. Fot. pomorskie.eu

Już po raz trzeci Gdańsk zaprezentuje swoją ofertę podczas Targów Mieszkań i Domów, które odbędą się już w najbliższy weekend, 10-11 września, w Amberexpo. Na chętnych czeka blisko pół tysiąca mieszkań komunalnych do zamiany.
- Sięgamy po nowoczesny sposób prezentowania oferty dotyczącej mieszkań komunalnych, bo zależy nam, by oferta miejska była jeszcze bardziej dostępna i trafiła do grupy osób potencjalnie zainteresowanych zmianą miejsca zamieszkania, właśnie m.in. w drodze zamiany mieszkań. Targi mieszkaniowe są najlepszym ku temu miejscem, przyciągają bowiem ludzi o takich właśnie potrzebach - wyjaśnia zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak.

Oferta zamian lokali mieszkalnych kierowana jest do najemców lokali komunalnych, właścicieli mieszkań oraz osób, którym przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego. Miejska lista lokali do zamiany obejmuje blisko pół tysiąca adresów, w tym ponad 100 lokali we Wrzeszczu i kolejnych ok. 100 w dzielnicach w bliskiej odległości od morza, czyli w Brzeźnie, Stogach i Nowym Porcie.

- Korzystając z tej możliwości, nie trzeba dysponować pełnymi środkami na zakup, ponieważ w rozliczeniu oddaje się własne mieszkanie. Dla najemców lokali komunalnych to sposób m.in. na odciążenie ich budżetu domowego, w sytuacji gdy utrzymanie dotychczasowego dużego mieszkania jest dla nich zbytnim obciążeniem finansowym – mówi wiceprezydent Grzelak.

Wszystkie oferty zamiany mieszkań, a także szczegółowe informacje o dokumentach, jakie są potrzebne, by zgłosić lokal do zamiany, można znaleźć na stronie Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych: http://www.gznk.pl/UN/BZM/. Prezentacja lokali do zamiany będzie się odbywała również podczas Targów Mieszkań i Domów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.