PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk: po ulewie nie działa większość linii tramwajowych

  • PAP/MIW    15 lipca 2016 - 07:56
 Gdańsk: po ulewie nie działa większość linii tramwajowych
Dyspozytorzy służb miejskich w Gdańsku mieli w ciągu ostatniej doby pełne ręce roboty. (fot. twitter.com)

•  W Gdańsku nad ranem 15 lipca nie działała większość komunikacji tramwajowej.
• W zamian za unieruchomione tramwaje kursują autobusy zastępcze.
• To efekt gigantycznej ulewy, jaka przeszła nad miastem.
Jak poinformowała kierownik Referatu Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku Emilia Salach, komunikacja tramwajowa funkcjonuje jedynie na liniach Jelitkowo-Zaspa, Oliwa-Strzyża PKM, Nowy Port-Kliniczna, ale możliwe jest jej nieregularne kursowanie.

- Jeśli to tylko możliwe, apelujemy o pozostanie w domach do ustabilizowania się sytuacji na ulicach Gdańska - dodała Salach.

Według policji, nieprzejezdne są ulice: Opacka-Grunwaldzka-Pomorska, Czarny Dwór-Hallera-Uczniowska, okolice Galerii Bałtyckiej (całe skrzyżowanie), Partyzantów, Obywatelska, węzeł Kliniczna, Dmowskiego, Biała, Szopy, Kamienna Grobla. Ruchem kierują policjanci, a drogi będą otwierane w miarę odpływu wody i przywracania porządku.

Salach nadmieniła, że ulewne deszcze spowodowały wezbranie poziomu wód i podtopienia.

- Oprócz Strzyży, która zalała niektóre ulice Dolnego Wrzeszcza, z koryta wystąpił również Potok Rynarzewski w rejonie gdańskiego ogrodu zoologicznego w Oliwie. Podniosły się poziomy zbiorników wewnątrz ZOO. Dzięki sprawnej reakcji pracowników zwierzęta nie ucierpiały, ale ZOO będzie w piątek zamknięte - poinformowała.

Salach poinformowała, że w ciągu 14 godzin spadło w Gdańsku około 160 litrów wody na metr kwadratowy.

- Jest to dwumiesięczna norma opadów deszczu w naszym regionie - podkreśliła.

Utrudnienia w komunikacji dotyczą też niektórych pociągów na terenie woj. pomorskiego.

- Kursowanie pociągów z Gdyni Głównej do Kościerzyny odbywa się z komunikacją zastępczą na odcinku Gdynia Główna-Gdańsk Osowa. Służby techniczne pracują na szlaku Gdynia Wielki Kack-Gdynia Głowna - przewrócone są drzewa, podmyty tor, osunięcie skarpy w kilkunastu lokalizacjach - poinformował rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe, Mirosław Siemieniec.

Kursowanie pociągów przez Rumię w kierunku na Wejherowo odbywa się z ograniczeniem prędkości - na stacji Rumia wylała rzeka Zagórzanka.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.