PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk: Ponowna prekwalifikacja wykonawców spalarni

  • wnp.pl (Tomasz Elżbieciak)    13 maja 2015 - 21:26
Gdańsk: Ponowna prekwalifikacja wykonawców spalarni
Fot. PTWP (Paweł Pawłowski)

Z trzynastu podmiotów wyłoniono pięć, które zostaną zaproszone do dialogu konkurencyjnego.
Pierwotnie wyniki prekwalifikacji inwestor spalarni, komunalna spółka Zakład Utylizacyjny, ogłosił na początku grudnia 2014 r. Jednak w połowie stycznia 2015 r. KIO nakazała unieważnić wyniki prekwalifikacji po odwołaniach wniesionych przez trzech wykonawców.

Unieważnienia dokonano z końcem stycznia. Następnie wyrok KIO został jeszcze zaskarżony przez dwóch wykonawców, a sprawa w Sądzie Okręgowym w Gdańsku zakończyła się pod koniec ubiegłego miesiąca.

Czytaj też: Spalarnia odpadów, Bydgoszcz: budowa idzie zgodnie z planem

Finalnie ponownej ocenie poddano komplet trzynastu podmiotów, które w październiku 2014 r. złożyły wnioski o dopuszczenie do postępowania.

Po ponownej ocenie wniosków lista pięciu wykonawców, którzy zostaną zaproszeni do dialogu konkurencyjnego, jest zbieżna z tą, którą ogłoszono w grudniu 2014 r.

Cały artykuł przeczytasz na wnp.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • starszy obserwator, 2015-05-14 12:01:52

    Któryś z mądrych tego świata powiedział kiedyś, że największą głupotą jest robić coś tak samo n-ty raz i oczekiwać, że wyniki będą inne. Ten gdański przykład pokazuje, że głupich nie sieją. Rodzą się sami. I działają w majestacie prawa. Nie wiadomo czy smiać się, czy płakać....  rozwiń