PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk. Przybędzie 30 nowych automatów biletowych

  • PAP/JL    4 lipca 2016 - 08:52
Gdańsk. Przybędzie 30 nowych automatów biletowych

30 nowych automatów biletowych powstanie w Gdańsku. Fot. Gdańsk.pl (Jerzy Pinkas)

Zwiększy się liczba automatów biletowych w Gdańsku. Pasażerowie będą mogli kupić bilet bądź doładować kartę miejską w jednym z 80 takich urządzeń.
– Coraz więcej osób korzysta z automatów biletowych w Gdańsku. Wprowadzenie ich przed kilku laty do sieci dystrybucji sprzedaży biletów było strzałem w dziesiątkę. Świadczą o tym statystyki – mówi Jerzy Dobaczewski, dyrektor Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku.

W Gdańsku w automatach w 2014 r. kupiono 27,7 procent biletów, a w 2015 r. – 30,1 procent

– Wprowadzenie nowego kanału dystrybucji biletów wiązało się jednak również z pytaniami od wielu pasażerów, dotyczącymi lokalizacji tych urządzeń. Szybko okazało się, że 50 to za mało na miasto wielkości Gdańska i jest potrzeba postawienia nowych tego typu urządzeń – dodaje Dobrowolski.

Po trwających kilka miesięcy rozmowach z różnymi firmami, zainteresowanymi sprzedażą w swoich urządzeniach biletów, Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku podpisał z Mennicą Polską umowę dotyczącą postawienia w mieście 30 nowych automatów biletowych.

Operator ma sześć miesięcy na włączenie swoich urządzeń do systemu dystrybucji biletów, więc dodatkowe automaty biletowe pojawią się na przełomie 2016 i 2017 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.