PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk remontuje 600 mieszkań komunalnych

  • JL    23 sierpnia 2016 - 09:35
Gdańsk remontuje 600 mieszkań komunalnych
Paweł Adamowicz zobowiązał Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych do wyremontowania w 2016 roku 300 wolnych lokali mieszkalnych. Fot. Gdańsk.pl

Prezydent Paweł Adamowicz zobowiązał Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych do wyremontowania w 2016 roku 300 wolnych lokali mieszkalnych. Kolejne 300 zostanie wyremontowanych w 2017 r.
W Gdańsku na mieszkanie komunalne lub socjalne czeka około 2 tys. rodzin. Mimo że w zasobach miasta jest kilkaset pustostanów, to oczekujący nie mogą liczyć na szybkie zamieszkanie, bo większość z lokali zniszczyli poprzedni najemcy. Na ścianach jest grzyb, a mieszkania nie były malowane nawet kilkadziesiąt lat.

Mieszkania są odzyskiwane zazwyczaj po eksmisji osób niepłacących czynszu (ściągalność czynszów komunalnych wynosi obecnie 91 proc.) lub po śmierci najemców. Większość z mieszkań wymaga generalnego remontu.

Remonty 600 mieszkań, które trafią do mieszkańców, wykonuje specjalnie do tego stworzona w GZNK grupa remontowa oraz wyłonione w postępowaniu przetargowym firmy zewnętrzne. W jej składzie są osoby skierowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Gdańsku do wykonywania prac w ramach robót publicznych. Dział liczy 62 osoby (w tym 60 osób skierowanych przez PUP).

W 2016 r. na remonty 300 mieszkań komunalnych i socjalnych Gdańsk wyda około 8 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.