PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk rozpoczyna negocjacje ws. in-house w gospodarce odpadami

  • KDS    25 lipca 2017 - 18:51
Gdańsk rozpoczyna negocjacje ws. in-house w gospodarce odpadami
Zlecenie w trybie in-house będzie dotyczyło odbioru odpadów komunalnych (fot. pixabay.com)

Gdańsk przygotowuje się do wprowadzenia in-house w gospodarce odpadami. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni oficjalne zaprosił nowo powstałą miejską spółkę - Gdańskie Usługi Komunalne -do negocjacji umowy na odbiór odpadów komunalnych z jednego z sześciu sektorów miasta.
Nawiązanie współpracy jest kolejnym krokiem do zlecenia tej usługi w ramach zamówienia w trybie in-house. GUK zgodnie z zapowiedziami, ma obsługiwać od kwietnia 2018 sześć dzielnic (Brętowo, VII Dwór, Suchanino, Piecki-Migowo, Siedlce, Ujeścisko-Łostowice). W sumie mieszka w nich blisko 100 tys. mieszkańców.

- Intensywnie przygotowujemy się do tego zadania, budujemy też potencjał do dalszego rozwoju. Jesteśmy w trakcie pozyskiwania sprzętu i zatrudniamy ludzi. Jesteśmy gotowi do niezwłocznego podpisania umowy in-house z Gdańskiem, aby wiosną objąć sektor – mówi Bartosz Piotrusiewicz, prezes Gdańskich Usług Komunalnych.

Czytaj więcej: Śmieci. In-house żywe? Nie do końca. 5 proc. gmin korzysta z nowelizacji z 2016 r.

Spółka będzie odpowiadała za odbiór odpadów oraz - jak podkreślają urzędnicy - ma pozwolić na spowolnienie presji rosnących kosztów w gospodarce odpadami. Obecnie trwają prace m.in. dotyczące zakupu pojemników, kontenerów oraz wyleasingowania taboru. Równolegle toczy się procedura przekazania zadania.

- GUK został powołany przez miasto Gdańsk właśnie by świadczyć dla miasta usługi w ramach procedury in-house. W najbliższym czasie będziemy finalizować zawarcie umowy in-house z naszą spółką, by gdańszczanie mieszkający w sektorze VI, mogli być wzorcowo obsłużeni w zakresie odbioru odpadów. Jesteśmy zdeterminowani by stało się to niezwłocznie – mówi Mieczysław Kotłowski Dyrektor Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.