PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk traci miliony na pustostany

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki    13 sierpnia 2010 - 09:22
Gdańsk traci miliony na pustostany

Miasto nie potrafi się uporać z problemem pustostanów. Na ich utrzymanie zarząd nieruchomości komunalnych wydaje co roku ok. 1,7 mln zł.
Około 1,7 mln zł na utrzymanie pustostanów ubywa co roku z kasy Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych. Miasto ma  20 budynków z nieuregulowanym stanem prawnym. Niszczeją, bo od lat nie ma chętnych, by się nimi zająć – informuje „Dziennik Bałtycki”.

W  20 obiektach w całym  mieście i w 152 mieszkaniach nic się nie dzieje i dziać się nie może. Powody? Nieuregulowany stan prawny oraz brak chętnych do zajęcia się budynkami. Pożerają spore pieniądze i od lat niszczeją.
 
Wśród pustostanów są prawdziwe perełki. Takie jak np. pałacyk przy ul. Olszyńskiej, obiekty na terenie Stoczni Gdańskiej, Szaniec Jezuicki czy zabytkowy budynek po dawnej przychodni w Oliwie. Na ten ostatni miasto już po raz trzeci ogłaszało przetarg – nikt się nie zgłosił.

Kłopoty z pustostanami ma też Sopot. Snu z powiek pustostany nie spędzają  władzom Słupska. Miasto ma tylko 11 lokali o nieuregulowanym stanie prawnym, które są zabezpieczone i stale monitorowane – podaje „Dziennik Bałtycki”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.