PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk. W Letnicy może powstać 5 tys. mieszkań komunalnych

  • JL    20 września 2016 - 08:12
Gdańsk. W Letnicy może powstać 5 tys. mieszkań komunalnych
Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, wręcza lokatorom klucze do mieszkań komunalnych przy. ul Suchej w Letnicy. Fot. Gdańsk.pl (Dominik Paszliński)

18 rodzin odebrało 19 września klucze do mieszkań przy ul. Suchej 10 w Letnicy, dzielnicy Gdańska. Budynek postawiła miejska spółka budowlana Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Koszt inwestycji wyniósł 3,05 mln zł, z czego 1,27 mln zł to wkład Gminy Miasta Gdańska.
W nowym budynku Gdańskiego Towarzystwa Budownictwa Socjalnego (GTBS) jest 18 mieszkań wykończonych pod klucz. Są to lokale dwu- i trzypokojowe z aneksami kuchennymi. Średni metraż mieszkania wynosi 50 mkw. Budynek nie jest podpiwniczony, więc każdym mieszkanie ma dodatkowe pomieszczenie gospodarcze.

Zdaniem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza w Letnicy może powstać nawet pięć tysięcy mieszkań. – Dzielnica jest pięknie położona, świetnie skomunikowana – nic tylko tu zamieszkać – uważa Paweł Adamowicz.

Letnica jest jedną z nowszych dzielnic Gdańska, bo niedawno przeszła rewitalizację. W najbliższym czasie GTBS planuje budowę kolejnych budynków przy ul. Michny (8 mieszkań) i Niecałej (13 mieszkań).

Budynek przy Suchej to nie pierwsza i nie ostatnia inwestycja GTBS w Letnicy. W 2012 r. spółka wybudowała budynki przy ul. Niecałej (8 i 16 mieszkań) i przy ul. Michny (16 i 11 mieszkań).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.