PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańsk z dofinansowaniem na projekt węzła integracyjnego Osowa

  • MIW    18 stycznia 2018 - 16:20
Gdańsk z dofinansowaniem na projekt węzła integracyjnego Osowa
Węzeł ma stworzyć sprawny i funkcjonalny system obsługi transportowej z wykorzystaniem dostępu do linii PKM (fot. www.gdansk.pl)

Władze Gdańska podpisały 15 stycznia umowę na dofinansowanie projektu węzła integracyjnego Osowa wraz z trasami dojazdowymi. Projekt ma być gotowy do czerwca. Będzie kosztował ok. 260 tys. zł.
- Przygotowanie projektu węzła integracyjnego w Osowie to kolejny krok do integracji gdańskiej komunikacji publicznej z Pomorską Koleją Metropolitarną. Konsekwentnie zachęcamy mieszkańców metropolii do korzystania z komunikacji zbiorowej, a także z ekologicznych sposobów przemieszczania się – mówi Aleksandra Dulkiewicz, zastępca prezydenta ds. polityki gospodarczej.

Czytaj: Pomorskie: W Kartuzach i Gołubiu wybudują węzły przesiadkowe

Utworzenie węzła w Osowej zostanie zrealizowane poprzez połączenie dwóch ulic, przebudowę układu pętli autobusowej i budowę parkingów przy przystanku PKM. Parkingi będą dysponować 40 miejscami dla samochodów osobowych i 100 dla rowerów. Węzeł ma stworzyć sprawny i funkcjonalny system obsługi transportowej w rejonie dzielnicy, a także we wschodniej części gminy Żukowo, z wykorzystaniem dostępu do linii PKM dla transportu zbiorowego, rowerów, samochodów osobowych i pieszych.

Czytaj: Pomorska Kolej Metropolitalna z rekordem. Ponad 3 mln pasażerów w 2017 r.

Jak przypomina gdański ratusz, w 2017 r. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa pomorskiego na lata 2014-2020 miasto otrzymało dofinansowanie unijne na realizację przedsięwzięcia związanego z budową węzłów przesiadkowych w Gdańsku Rębiechowie oraz w Gdańsku Osowej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.