PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna przejęła całą sieć

  • pt    15 stycznia 2016 - 12:29
Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna przejęła całą sieć
Cała sieć wodociągowo-kanalizacyjna w obrębie Gdańska jest zarządzana przez miejską spółkę GIWK - fot.fotolia

• Jest porozumienie w sprawie ujednolicenia sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Gdańsku.
• Obecnie cała sieć wodociągowo-kanalizacyjna w obrębie Gdańska jest zarządzana przez miejską spółkę GIWK, a eksploatowana przez Saur Neptun Gdańsk SA.
Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. porozumiała się ze Spółką GPEC Matarnia w sprawie przejęcia sieci wodociągowych i kanalizacyjnych w obszarze gdańskiej dzielnicy Kokoszki – ulice Fundamentowa i Budowlanych.

Oznacza to, że obecnie cała sieć wodociągowo-kanalizacyjna w obrębie Gdańska jest zarządzana przez miejską spółkę GIWK, a eksploatowana przez Saur Neptun Gdańsk SA.

Jak zapewnia zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak dla mieszkańców tego rejonu miasta, efektem porozumienia będzie poprawa bezpieczeństwa dostawy wody i odprowadzania ścieków oraz większa sprawność usuwania awarii, które to usługi na co dzień świadczy Saur Neptun Gdańsk.

- Spółka GIWK w kolejnych latach planuje z kolei sukcesywną modernizację systemu w tym obszarze miasta – dodaje Grzelak.

- Porozumienie między Gdańską Infrastrukturą Wodociągowo-Kanalizacyjną a GPEC Matarnia jest efektem wieloletnich dążeń naszej Spółki do uporządkowania stanu własnościowego sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Gdańsku – mówi Jacek Skarbek, prezes GIWK.

Historycznie sieci w tej części dzielnicy Kokoszki należały do spółki UNICOM Przedsiębiorstwo Usług Energetycznych i Komunalnych Sp. z o.o., miały charakter przemysłowy i były oddzielone od systemu gdańskiego. Dziś znajdują się tu także budynki mieszkalne, które będą zaopatrywane w wodę zgodnie z przyjętymi w Gdańsku normami i zasadami.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.