PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańska PO popiera projekt darmowej komunikacji dla dzieci i młodzieży

  • TK    14 lutego 2018 - 19:13
Gdańska PO popiera projekt darmowej komunikacji dla dzieci i młodzieży
Jeszcze w lutym może zapaść decyzja o wprowadzeniu darmowej komunikacji w Gdańsku (fot. gdansk.pl)

Czy w Gdańsku zostanie wprowadzona bezpłatna komunikacja dla dzieci i młodzieży? Obywatelski projekt takiej uchwały zostanie poddany pod głosowanie pod koniec lutego. Inicjatywa uzyskała właśnie poparcie gdańskiego okręgu Platformy Obywatelskiej.
"Platforma Obywatelska w Gdańsku przyjęła uchwałę popierającą projekt bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży. Po Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu... czas na Gdańsk!" - napisała na swoim profilu w portalu Facebook Anna Pomaska, posłanka PO z okręgu gdańskiego.

Chodzi o projekt stowarzyszenia "Lepszy Gdańsk", które w ubiegłym roku zebrało kilka tysięcy podpisów pod obywatelską inicjatywą wprowadzenia darmowej komunikacji dla dzieci i młodzieży. Najbliższa sesja Rady Miejskiej w Gdańsku zaplanowana jest na 22 lutego. Wcześniej projekt będzie opiniowany przez komisję rady.

Według różnych szacunków koszt wprowadzenia darmowej komunikacji w Gdańsku może wynieść od 3 do 6 mln zł rocznie. Dużo zależy jednak od tego, na jakich zasadach byłaby wprowadzona darmowa komunikacja w Gdańsku. Dla przykładu w Poznaniu darmowe przejazdy są dostępne tylko dla uczniów mieszkających na terenie miasta. 

Od 2016 r. rośnie liczba samorządów, w których wprowadzono darmową komunikację dla dzieci i młodzieży. Na takie rozwiązanie zdecydowały się już m.in. Kołobrzeg, Kraków, Warszawa i Częstochowa. Od 1 stycznia, z darmowych przejazdów mogą korzystać uczniowie na terenie 41 gmin zrzeszonych w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Szacowany koszt to 9 mln zł rocznie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.