PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańska podczyszczalnia odcieków już pracuje

  • wnp.pl (Patrycja Batóg)    27 kwietnia 2010 - 16:01

Zakład Utylizacyjny w Gdańsku oddał do użytku podczyszczalnię odcieków. Dzięki instalacji do wód powierzchniowych nie przedostaną się żadne odcieki zawierające zanieczyszczenia z hałdy odpadów, zarówno tej ultranowoczesnej, oddanej do użytku w styczniu tego roku, jak i tej starej, która obecnie jest rekultywowana.
Zespół obiektów wchodzących w skład podczyszczalni, służy odbiorowi i podczyszczeniu ścieków dopływających z przepompowni odcieków ze składowiska oraz ścieków technologicznych, jak również przekazaniu ścieków bytowych do przedsiębiorstwa wodociągowo – kanalizacyjnego. Głównym elementem segmentu, jest instalacja odwróconej osmozy. Metoda ta pozwala na odzyskanie wody oraz cennych substancji zawartych w ściekach.

System odbioru ścieków i odcieków pozwala również na zawrócenie niezbędnej ich ilości na kwatery składowe, w celu nawilżenia złoża odpadów, które jedynie przy odpowiednim stopniu wilgotności wytwarza biogaz wykorzystywany energetycznie. Elementem wyróżniającym pracę segmentu podczyszczania ścieków i odcieków jest automatyczne sterowanie procesami technologicznymi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.