Gdańska spalarnia z kolejnym problemem. Firma skarży decyzje KIO

  • aw/WNP.pl (TE)
  • 15-09-2017
  • drukuj
Przetarg na budowę spalarni może znacznie się wydłużyć. Najpierw odwołanie do KIO złożyła jedna z firm, teraz skargę na decyzję KIO złożyła druga.
Gdańska spalarnia z kolejnym problemem. Firma skarży decyzje KIO
fot.PTWP

Spalarnia odpadów w Gdańsku powstać ma formule partnerstwa prywatno-publicznego. Prywatny partner ma zaprojektować i wybudować spalarnię, a następnie przez 25 lat być jej operatorem. Planowane moce przerobowe instalacji to 160 tys. ton odpadów rocznie. Zakończenia budowy planowane było na grudzień 2020 r. ale spór o kontrakt może zagrozić harmonogramowi przedsięwzięcia.

Przypomnijmy, że KIO uwzględniła odwołanie konsorcjum Astaldi ws. wyników przetargu na budowę spalarni odpadów w Gdańsku. W efekcie to właśnie do tego wykonawcy może trafić pokaźny kontrakt. Ale sprawa nie jest przesądzona, bo EEW Energy from Waste (która pierwotnie zwyciężyła w przetargu) złożyła w Sądzie Okręgowym w Gdańsku skargę na decyzję KIO.

- Pod względem merytorycznym nie jesteśmy w stanie zrozumieć bezpodstawnych argumentów naszego konkurenta, który przegrał w postępowaniu przetargowym, stąd też decyzja KIO bardzo nas zadziwiła - powiedział cytowany w komunikacie Frank Paasche, prezes EEW Polska.

 Przypomnijmy, o tym, że nie wiadomo jak skończy się to postępowanie i czy w związku z tym spółka miejska otrzyma unijne dofinansowanie na ten projekt mówił nam członek zarządu spółki Remondis

Więcej na temat skargi do SO czytaj tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do Art: no właśnie trzeba gdzieś upchnąć te agregaty, które nie mają już zastosowania - zawsze przecież można spisać protokół zniszczenia jak się już zarobi na takim misiu - youtube.com/watch?v=uPZj1p_smCA

miś na skalę naszych POtr, 2017-09-18 21:30:38 odpowiedz

Jaki sens spalać i przy okazji truć dioksynami środowisko, podczas gdy UE i ekolodzy dążą do całkowitego recyklingu.

Art, 2017-09-18 21:06:33 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE