PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańska spalarnia z kolejnym problemem. Firma skarży decyzje KIO

  • aw/WNP.pl (TE)    15 września 2017 - 08:09
Gdańska spalarnia z kolejnym problemem. Firma skarży decyzje KIO
fot.PTWP

Przetarg na budowę spalarni może znacznie się wydłużyć. Najpierw odwołanie do KIO złożyła jedna z firm, teraz skargę na decyzję KIO złożyła druga.




Spalarnia odpadów w Gdańsku powstać ma formule partnerstwa prywatno-publicznego. Prywatny partner ma zaprojektować i wybudować spalarnię, a następnie przez 25 lat być jej operatorem. Planowane moce przerobowe instalacji to 160 tys. ton odpadów rocznie. Zakończenia budowy planowane było na grudzień 2020 r. ale spór o kontrakt może zagrozić harmonogramowi przedsięwzięcia.

Przypomnijmy, że KIO uwzględniła odwołanie konsorcjum Astaldi ws. wyników przetargu na budowę spalarni odpadów w Gdańsku. W efekcie to właśnie do tego wykonawcy może trafić pokaźny kontrakt. Ale sprawa nie jest przesądzona, bo EEW Energy from Waste (która pierwotnie zwyciężyła w przetargu) złożyła w Sądzie Okręgowym w Gdańsku skargę na decyzję KIO.

- Pod względem merytorycznym nie jesteśmy w stanie zrozumieć bezpodstawnych argumentów naszego konkurenta, który przegrał w postępowaniu przetargowym, stąd też decyzja KIO bardzo nas zadziwiła - powiedział cytowany w komunikacie Frank Paasche, prezes EEW Polska.

 Przypomnijmy, o tym, że nie wiadomo jak skończy się to postępowanie i czy w związku z tym spółka miejska otrzyma unijne dofinansowanie na ten projekt mówił nam członek zarządu spółki Remondis

Więcej na temat skargi do SO czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (2)

  • miś na skalę naszych POtr, 2017-09-18 21:30:38

    Do Art: no właśnie trzeba gdzieś upchnąć te agregaty, które nie mają już zastosowania - zawsze przecież można spisać protokół zniszczenia jak się już zarobi na takim misiu - youtube.com/watch?v=uPZj1p_smCA
  • Art, 2017-09-18 21:06:33

    Jaki sens spalać i przy okazji truć dioksynami środowisko, podczas gdy UE i ekolodzy dążą do całkowitego recyklingu.