PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdańska wielka reforma komunalna

  • Przegląd prasy/Dziennik Bałtycki    4 maja 2011 - 07:13
Gdańska wielka reforma komunalna

Pracownicy Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych będą roznosić powiadomienia o nowych stawkach czynszu oraz ulotki z informacjami o zmianach w dotyczącej lokali komunalnych polityce Gdańska.
Informacje dostanie ponad 23 tysiące lokatorów mieszkań komunalnych – podaje „Dziennik Bałtycki”.

We wrześniu przyjdzie czas na drugą fazę reformy. Obowiązywać zacznie wtedy jednolita stawka bazowa czynszu w wysokości 10,20 zł za metr kwadratowy lokalu (dotychczas stawki różniły się w zależności od dzielnicy, wynosiły ok. 5 zł za metr).

Okres wypowiedzenia obecnych stawek wynosi trzy miesiące, dlatego informacje na ten temat już teraz muszą trafić do najemców.

Czytaj też: Mieszkania komunalne nie dla bogatych

Reforma wzbudza spore kontrowersje. Wysokie stawki mogą bowiem oznaczać, że niektórych mieszkańców nie będzie stać na opłacenie czynszu. Ale miasto ma na to odpowiedź. Dla osób o niskich dochodach przewidziano zniżki, a reszta... może się wyprowadzić.

Czytaj też: Gdańsk wzorem Białegostoku podwyższa czynsze

Nowe stawki czynszu mają skłaniać mieszkańców do zamiany mieszkań na mniejsze. Gdańsk chce też zachęcić do wykupu lokali. Miasto wolałoby nie utrzymywać tylu czynszówek – pisze „Dziennik Bałtycki”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.