PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdański tramwaj wodny rusza z początkiem maja

  • pt    25 kwietnia 2014 - 18:19
Gdański tramwaj wodny rusza z początkiem maja

W czwartek 1 maja rozpoczyna się sezon kursowania gdańskich tramwajów wodnych.
Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku w ramach projektu pt. „Program ożywienia dróg wodnych w Gdańsku”, uruchamia funkcjonowanie dwóch linii tramwaju wodnego na trasach:

*linia F5: Żabi Kruk – Westerplatte, przystanki:  Żabi Kruk – Zielony Most – Targ Rybny- Wiosny Ludów – Nabrzeże Zbożowe – Twierdza Wisłoujście – Westerplatte - Nowy Port Latarnia Morska (to dodatkowy przystanek poza projektem - planowane uruchomienie w sezonie letnim);

*linia F6: Targ Rybny – Narodowe Centrum Żeglarstwa, przystanki: Targ Rybny – Wiosny Ludów – Sienna Grobla – Tamka – Stogi Górki Zachodnie – Narodowe Centrum Żeglarstwa.
 
Na każdej trasie przez cały tydzień (także w dni ustawowo wolne od pracy, w okresie od 1 maja do 30 września 2014 r., odbywać się będą 3 rejsy dziennie w obie strony, w godzinach od 10.00 do 21.00.

W dni ustawowo wolne od pracy oraz w dniach: 2 maja i 20 czerwca br. na linii F5 odbywać się będzie dodatkowy czwarty rejs w obie strony.

Rejsy będą wykonywane przez dwa statki pasażerskie Żeglugi Gdańskiej, Sonica i Sonica I, posiadające możliwość jednorazowego przewozu 40 osób i 5 rowerów.

Bilety kosztują: normalny -10 zł, ulgowy – 5 zł, na przewóz roweru – 5 zł, można je kupować wyłącznie na statku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.