PARTNER PORTALU
 • BGK

Gdańszczanie wybierają skąd chcą pić wodę

 • AW    23 lutego 2012 - 09:19
Gdańszczanie wybierają skąd chcą pić wodę

Gdańszczanie zadecydują, z jakiego zdroju napiją się wody. Na stronie www.giwk.pl można zobaczyć, wyłonione w konkursie na projekt wzorniczy zdroju ulicznego, finałowe projekty i zagłosować na jeden z nich.
Jak podaje gdański magistrat, konkurs na projekt wzorniczy zdroju ulicznego w Pasie Nadmorskim „Łyk zdrowej wody nad morzem” wkracza właśnie w decydujący etap.

Do wzorniczej rywalizacji stanęły trzydzieści dwie prace. Sąd konkursowy, składający się ze specjalistów w dziedzinie designu, architektury i urbanistyki wybrał trzy najlepsze pod względem estetycznym i funkcjonalnym. Oceniano między innymi: oryginalność pomysłu, czytelność komunikatu, dostosowanie do charakteru wizualnego i funkcjonalnego otoczenia, możliwości realizacyjne, łatwość korzystania oraz utrzymania zdrojów w czystości. Od teraz decyzja o tym, jaką formę przyjmą zdroje w Pasie Nadmorskim należy do ich użytkowników. Organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w głosowaniu wszystkich, którym zależy na atrakcyjnym zagospodarowaniu rejonów nadmorskich. Głosowanie trwa do 27 lutego.

Konkurs jest przykładem dobrych praktyk w zakresie współpracy projektantów, urbanistów, samorządowców i mieszkańców decydujących o wyglądzie publicznej przestrzeni.

Czytaj też: Dlaczego w przestrzeni miejskiej funkcjonuje mało ładnych przedmiotów?

Organizatorem konkursu jest Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o. o.Partnerami konkursu są Urząd Miejski w Gdańsku oraz Centrum Designu w Gdyni.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • Teresa, 2012-02-24 21:47:36

  Każdy powinien mieć szansę wyboru ! Są tacy,co idą po najmniejszej linii oporu.Wygodnie, ale czy zdrowo?
 • SWAT, 2012-02-23 17:16:30

  ZGADZAM SIE Z TYM "CYFROWATYM"! MIEJSCE DLA MNIE JESZCZE NIE ODKRYTE PILNIE POSZUKIWANE!!!
 • 51662, 2012-02-23 17:13:09

  O kurcze! Znam takie miejsce ale sam nigdy z niego nie piłem. Można poszukać też innego.Mam nawet coś na oku ale nie wiem czy ta woda będzie możliwa DO PICIA !!!