PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdynia kusi plażowiczów kąpieliskami

  • GK    21 czerwca 2011 - 13:48
Gdynia kusi plażowiczów kąpieliskami

Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji 24 czerwca, otwiera sezon letni na czterech gdyńskich plażach i kąpieliskach strzeżonych.
O bezpieczeństwo plażowiczów będzie dbać 35 ratowników (po czterech ratowników wodnych i jednym ratowniku medycznym na każde 100 m plaży).

Nie było kłopotów ze skompletowaniem obsady ratowników na sezon. O jedno miejsce pracy ratownika starały się trzy osoby. Wybrani zostali najlepsi z najlepszych, w tym zwłaszcza ci sprawdzeni w poprzednich latach.

W Gdyni znajdują się cztery kąpieliska strzeżone: w Śródmieściu (200 m linii brzegowej), Redłowie (200 m), Orłowie (100 m) i Babich Dołach (100 m).

Na kąpiel w tych miejscach zezwolił już Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gdyni.

Gdyńskie służby ratownicze mają dwie łodzie motorowe, skuter z platformą ratowniczą, osiem łódek wiosłowych, pięć kajaków morskich, sprzęt łączności i inne niezbędne urządzenia, dzięki którym ratownicy przygotowani są do przeprowadzenia szybkich i skutecznych interwencji.

W ubiegłym roku uruchomiono stronę internetową: www.kapieliskagdynia.pl , dzięki której można na bieżąco śledzić warunki pogodowe, ostrzeżenia i stan kąpielisk.

W gdyńskiej marinie przygotowano ponad 250 miejsc cumowniczych. Na stronie internetowej: www.marinagdynia.pl można monitorować na bieżąco co się w niej dzieje.

Warto wspomnieć, że Marina Gdynia otrzymała w tym roku (podobnie jak w poprzednich latach) Błękitną Flagę. Jest to wyróżnienie przyznawane obiektom spełniającym najwyższe kryteria w zakresie jakości wody, zarządzania środowiskowego, bezpieczeństwa oraz prowadzonych działań edukacyjnych i informacyjnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • gawlik, 2011-06-21 16:54:12

    Pod jaką banderą będziemy się kąpać?