PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdynia zaprasza do Domu Energetycznego

  • AT    12 czerwca 2012 - 19:19
Gdynia zaprasza do Domu Energetycznego

15 czerwca obchodzony będzie Światowy Dzień Wiatru, który jest częścią ogólnoświatowej kampanii na rzecz promocji wiatru jako odnawialnego i czystego źródła energii. Z tej okazji Gdynia wraz z Fundacją Rozwiązań Eko-Energetycznych zapraszają do Modelowego Domu Energetycznego przy Skwerze Plymouth.
Konstrukcja służy promocji rozwiązań związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w mieszkalnictwie, zarówno indywidualnym, jak i zbiorowym.

Budynek wyposażony jest m.in. w układ pozwalający odzyskiwać ciepło z powietrza wywiewanego. Zamontowano także urządzenia pozwalające dogrzewać dom powietrzem nawiewnym z wykorzystaniem kolektora słonecznego i pompy ciepła. Na dachu zainstalowano generator wiatrowy.

Modelowy Domek Energetyczny można zwiedzać już od ponad trzech tygodni. Dotychczas obejrzało go prawie 400 osób oraz uczniów gdyńskich szkół.

Budynek można odwiedzać do 25 sierpnia, od poniedziałku do piątku w godz. 11.00-17.00, a w soboty w godz. 10.00-14.00.

Projekt powstał przy współpracy Fundacji z firmą Energa S.A., a współfinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.