PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdyńskie Mieszkanie Plus wychodzi z fundamentów

  • PAP/AH    26 września 2017 - 13:05
Gdyńskie Mieszkanie Plus wychodzi z fundamentów
Mieszkania w Gdyni budowane są w ramach filaru komercyjnego rządowego programu mieszkaniowego. Na prywatnym, 1,5-hektarowym terenie powstanie 172 mieszkań w sześciu budynkach.

ISN, firma deweloperska, która realizuje w Gdyni komercyjną część programu Mieszkanie Plus, rozpoczęła realizację stanu surowego. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2018 roku.
Wiceprezes ISN, firmy, która jest generalnym wykonawcą i realizatorem projektu dodał: "Zakładamy, że do końca tego roku prace związane ze stanem surowym budynków będą wykonane w około 50 procentach".

Kinda przypomniał, że firma była "gotowa z całym procesem budowlanym z dużym wyprzedzeniem. Zaraz po oficjalnych wbiciu łopaty, w lipcu, weszliśmy na budowę". "Przez pierwszy miesiąc mieliśmy dużo pracy z niwelacją terenu, ponieważ inwestycja położona jest w mocno pofałdowanym miejscu" - dodał.

- Inwestycja idzie bardzo sprawnie. Termin oddania dwóch pierwszych budynków, zgodnie z zapisami, jest przewidziany nie później niż w lipcu 2018 roku. Wszystkie budynki oddamy do końca grudnia przyszłego roku - mówił Kinda.

Mieszkania w Gdyni budowane są w ramach filaru komercyjnego rządowego programu mieszkaniowego na prywatnym, 1,5-hektarowym terenie. Firma podpisała z BGK Nieruchomości (BGKN) umowę na dostarczenie 172 mieszkań w sześciu budynkach.

Program Mieszkanie plus składa się z części komercyjnej, realizowanej przez BGK Nieruchomości, oraz części regulowanej ustawą o Krajowym Zasobie Nieruchomości (KZN), która weszła w życie 11 września br.

W części komercyjnej jest przygotowywanych obecnie ponad 10 tys. mieszkań, z czego ponad 1,2 tys. mieszkań jest już w budowie. Wartość inwestycji, przygotowywanych przez BGK Nieruchomości, przekracza 2 mld zł.

Obecnie BGKN ma do dyspozycji 5 mld zł, ale według deklaracji to dopiero początek - potencjał inwestycyjny funduszu może wynieść docelowo nawet kilkadziesiąt miliardów złotych.

Pierwsze 96 mieszkań budowanych w ramach programu Mieszkanie plus zostanie oddanych w marcu 2018 roku w Jarocinie. Kolejne 186 lokali trafi do chętnych w czerwcu przyszłego roku roku w Białej Podlaskiej. Ponadto BGKN realizuje już inwestycje m.in. w Wałbrzychu, Pruszkowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.