PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdzie najszybciej spadają ceny mieszkań?

  • pap    17 października 2013 - 17:27
Gdzie najszybciej spadają ceny mieszkań?

W ciągu ostatnich 12 miesięcy ceny mieszkań na rynku wtórnym najbardziej spadły w Katowicach, Gdańsku i Opolu; najmniejsze spadki odnotowano w Rzeszowie i Gorzowie Wielkopolskim - wynika z raportu serwisu nieruchomości Domy.pl i doradców finansowych Open Finance.
W Katowicach we wrześniu 2013 roku cena metra kwadratowego mieszkania spadła w porównaniu z wrześniem ub.r. o 6,1 proc. do 3698 zł. Drugi pod względem skali spadków cen był Gdańsk (5,7 proc.) - za metr kwadratowy trzeba było tam zapłacić 5579 zł. Na kolejnym miejscu znalazło się Opole - tu ceny mieszkań spadły o 5 proc. do 3993 zł.

Od września ub.r. do września br. średnia cena metra kwadratowego mieszkania w Warszawie spadła o 3,1 proc. i wynosiła 8252 zł.

Z analizy wynika, że ceny mieszkań w porównaniu z wrześniem 2012 roku nie wzrosły w żadnym z miast wojewódzkich uwzględnionych w raporcie.

Jak podkreślił szef serwisu nieruchomości Domy.pl Marcin Drogomirecki, ceny ofertowe mieszkań z drugiej ręki wystawionych na sprzedaż w największych miastach były we wrześniu średnio o 3,4 proc. niższe niż przed rokiem. Najmniej spadły w Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim i Łodzi, bo o ok. 1 proc. wobec września 2012 r.

Drogomirecki poinformował, że w porównaniu z sierpniem br. ceny ofertowe mieszkań na rynku wtórnym pozostały na niemal niezmienionym poziomie.

W raporcie uwzględniono 25 tys. 280 ofert mieszkań wystawionych we wrześniu br. do sprzedaży przez agencje nieruchomości i osoby prywatne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • GLEWS, 2013-10-19 13:03:40

    Tam gdzie spada liczba młodych ludzi, najczęściej w miastach gdzie odnotowano największą migracją za pracą!!! Proste jak TUSK