PARTNER PORTALU
 • BGK

Gdzie najwięcej lokatorów nie płaci czynszu?

 • PAP/Puls Biznesu    9 września 2014 - 06:34
Gdzie najwięcej lokatorów nie płaci czynszu?

Ponad 19,3 mln zł - aż tyle wynosi łączny dług lokatorów wobec wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych w Polsce.
Jak informuje "Puls Biznesu", w niechlubnych statystykach Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor dominuje województwo mazowieckie. "Rekordzista to mężczyzna z Warszawy, którego przeterminowane zadłużenie wynosi 373,9 tys. zł" - wylicza prezes Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor Sławomir Grzelczak. 

Długi lokatorskie na mapie Polski rozkładają się bardzo różnie. Najwięcej jest ich na Mazowszu - ponad 4,6 mln zł. Kolejne jest woj. lubelskie z kwotą ponad 2,8 mln zł. W Łódzkiem takie zadłużenie sięga ponad 2,3 mln zł, a w Małopolskiem - ponad 2,4 mln zł.

Z kolei najmniejszy problem z niesolidnymi lokatorami jest w woj. kujawsko-pomorskim, gdzie zadłużenie z powodu niezapłaconego czynszu wynosi zaledwie 11 913 zł.

Czytaj też: Zadłużeni lokatorzy z Tarnowa odparcują czynsz 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Eterno Vagabundo, 2014-09-16 22:32:19

  No ale są tacy, Którym to pasuje, Bo on jak źle robi, To się ważnym czuje.
 • chory na raka nerki, 2014-09-10 10:12:41

  Do glews: Na bruk to nie sztuka wywalić ludzi spośród których większość nie ma nawet na chleb. Należy najpierw porządnie zweryfikować i wyliczyć faktyczne koszta utrzymania mieszkań oraz wszelkich opłat, które muszą wnosić mieszkańcy administrowani przez spółdzielnie, TBS-y czy wspólnoty. Tam czynsz...e i wszelkie koszta, nawet za wywóz śmieci są wzięte z sufitu i pod wielkość pensji i premii dla prezesów oraz haraczu dla zarządów miast i gmin w przypadku TBS-ów. Gdy opłaty mieszkaniowe nie będą obliczane na wielki zysk dla władzy i wreszcie stanieją, tam wszyscy będą płacić i nie będzie żadnych długów.  rozwiń
 • glews, 2014-09-09 14:56:20

  Na bruk, może wtedy w końcu zacznie się jakaś rewolta! Jak nie będą mieli wyjścia...to? Wszystkich nie powybijacie!