PARTNER PORTALU
  • BGK

Gdzie nie chcą mieszkać warszawiacy?

  • AW    9 września 2013 - 10:00

Agencja nieruchomości Metrohouse opublikowała IV Antyranking Dzielnic Warszawy. Jest to zestawienie stołecznych lokalizacji najczęściej odrzucanych na etapie poszukiwania mieszkania.
Jak wynika z klasyfikacji, w czołówce lokalizacji cieszących się najsłabszym zainteresowaniem klientów w początkowej fazie poszukiwań mieszkania jest Białołęka. Druga w tej kolejności stołeczna dzielnica to Rembertów, a następne: Praga Północ, Wesołą i Wawer (patrz tabele w Galerii)

Kupujący pomijając pewne lokalizacje kierują się odległością do centrum miasta, brakiem dostatecznej oferty, kwestiami bezpieczeństwa, nieznajomością niektórych dzielnic lub też przeświadczeniem o niskim prestiżu zamieszkiwania w danej okolicy.

Z kolei do dzielnic, które cieszą się wielką popularnością wśród szukających mieszkania w stolicy należą m.in. Ursynów i Wola. Według ankietowanych doradców Metrohouse klienci nie mają nic przeciwko zamieszkaniu w tych rejonach.

Całe zestawienie można znaleźć tu

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • witek, 2013-09-12 13:11:07

    rozumiem, że Białołęka czy Rembertów są daleko położone od centrum i dojazd trwa długo, ale skąd Praga na trzecim miejscu? ja mam z kolei wrażenie, że duża część warszawiaków coraz bardziej się przekonuje do tej dzielnicy, docenia klimat tego miejsca, a stacja metra na Dworcu Wileńskim jeszcze bardz...iej ułatwi już szybkie dojazdy do Śródmieścia  rozwiń