PARTNER PORTALU
  • BGK

Geodezyjny e-kiosk w radomskim magistracie

  • PAP    8 grudnia 2009 - 14:06

Mieszkańcy Radomia mogą korzystać z tzw. e-kiosku geodezyjnego. Ułatwia on m.in. załatwianie spraw w Wydziale Geodezji radomskiego magistratu. To pierwsze takie urządzenie w regionie - poinformowała PAP Monika Firlej z zespołu prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu.
Geodezyjny e-kiosk znajduje się w Biurze Obsługi Mieszkańca; przypomina elektroniczne kioski z bezpłatnym dostępem do internetu.

Przy pomocy e-kiosku geodezyjnego można bezpłatnie sprawdzić numer i położenie każdej działki w Radomiu. Firlej wyjaśniła, że jest to duże udogodnienie dla petentów.

"Do tej pory osoby załatwiające sprawy geodezyjne w urzędzie musiały w celu ustalenia tych danych korzystać z pomocy urzędników" - podkreśliła. Teraz - dzięki e-kioskowi - można samodzielnie w przybliżeniu określić szerokość i długość wybranej nieruchomości, odległość od innych posesji lub sprawdzić numery sąsiednich działek.

Firlej dodała, że urząd planuje poszerzenie bazy danych. "Na mapie naniesione będą także budynki i punkty adresowe. Dzięki temu działkę będzie można szybko wyszukać po adresie" - podkreśliła.(PAP)

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.