PARTNER PORTALU
  • BGK

Gigantyczna awaria ciepłownicza w Katowicach

  • wnp.pl/TVN 24    1 lutego 2010 - 11:18

Tysiące mieszkańców Katowic zostało bez ogrzewania i ciepłej wody po tym, jak pękła główna magistrala przesyłowa. Ciepłownicy zapewniają, że awaria zostanie usunięta do wieczora.
Bez prądu jest 16 tysięcy odbiorców, czyli nawet 50 tysięcy ludzi. Według ciepłowników awaria dotknęła głównie mieszkańców osiedla Paderewskiego, tzw. starej i nowej Ligoty oraz osiedla Odrodzenia - informuje TVN24

Przeciek nastąpił na głównej magistrali o średnicy 900 mm w pobliżu ul. Murckowskiej. - Pierwsze sygnały o awarii otrzymaliśmy o 23 i wtedy zaczęliśmy pełną mobilizację. O drugiej udało nam się to miejsce znaleźć i wtedy rozpoczęły się prace - powiedział w TVN24 Jacek Urban z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Katowicach.
Ciepłociąg w miejscu awarii biegnie pod ziemią. Zasila m.in. położone w pobliżu autostrady A4 katowickie osiedle Paderewskiego, część dzielnicy Brynów, tzw. starą i nową Ligotę oraz osiedle Odrodzenia.

Przyczyny awarii nie są jeszcze znane. Najprawdopodobniej pęknięcie nastąpiło w komorze ciepłowniczej, nie będzie więc konieczności rozkopywania ziemi ciężkim sprzętem, jednak ciepłownicy nie wykluczają też innych ewentualności.

Ciepłownicy szacują, że usuwanie przyczyn awarii potrwa do wieczora.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.