PARTNER PORTALU
  • BGK

GIS dla gmin - podsumowanie seminarium

  • EM    11 grudnia 2013 - 10:29
GIS dla gmin - podsumowanie seminarium

Seminarium GIS dla gmin w praktyce 2013 zgromadziło kilkudziesięciu przedstawicieli jednostek administracji samorządowej oraz przedsiębiorstw wod-kan.
Eksperci z firmy SHH, która jest inicjatorem i organizatorem wydarzenia, wygłosili serię prelekcji na temat dedykowanych systemów informacji przestrzennej. Seminarium jest elementem inicjatywy GISforum.

Seminarium GIS dla gmin odbyło się we Wrocławiu w dniu 5 grudnia 2013. W wydarzeniu wzięli udział m.in. reprezentanci jednostek administracji samorządowej zajmujących się zagospodarowaniem przestrzennym, gospodarką odpadami, gospodarowaniem mieniem komunalnym i infrastrukturą wod-kan. Partnerem wydarzenia była firma Ricoh - producent wielofunkcyjnych, oszczędnych i intuicyjnych urządzeń do druku, także wielkoformatowego. Seminarium jest kontynuacją grudniowych spotkań, które podczas dotychczasowych edycji zgromadziły przedstawicieli wielu organizacji i przedsiębiorstw.

W programie wydarzenia zaprezentowane zostały rozwiązania informatyczne m.in. do efektywnego zarządzania MPZP, skutecznego gospodarowania odpadami w gminie, budowy geoportali gminnych, ewidencji sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, ewidencji dróg gminnych oraz prowadzenia rejestrów komunalnych. Szczegółowe informacje dotyczące merytoryki seminarium znajdują się na stronie http://www.shh.pl/gis-dla-gmin-program-2013.dhtml.

Autorami prelekcji byli praktycy oraz eksperci w dziedzinie GIS, którzy na co dzień współpracują z wieloma urzędami, organizacjami i przedsiębiorstwami w zakresie rozwiązań informacji przestrzennej. Prezentowane rozwiązania są zgodne z wytycznymi dyrektywy INSPIRE.

W programie dominowały zagadnienia GIS widziane przede wszystkim z perspektywy odbiorców i użytkowników systemów informacji przestrzennej oraz dostawców rozwiązań technologicznych. Uczestnicy mieli okazję na bieżąco weryfikować zapewnienia prelegentów na stoiskach ekspozycyjnych SHH i Ricoh.

Seminarium umożliwiło skuteczne poszerzenie praktycznej wiedzy w zakresie systemów zarządzania informacją przestrzenną, powstającą na styku lokalnych samorządów i społeczności.

Portalsamorzadowy.pl sprawował patronat nad seminarium.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.