PARTNER PORTALU
  • BGK

Gliwice, ruszyła strefa płatnego parkowania

  • 24gliwice.pl/pt    4 sierpnia 2015 - 10:22
Gliwice, ruszyła strefa płatnego parkowania
Gliwice były jednym z ostatnich dużych miast gdzie parkowanie było bezpłatne

Od poniedziałku 3 sierpnia Gliwice dołączyły do grona miast z płatną strefą parkowania. Opłaty pobierane są w dni robocze w godzinach od 10 do 18.
Po długich dyskusjach i przekładaniu terminu od 3 sierpnia parkowanie w Gliwicach jest płatne. Wydzielono dwie strefy, droższą A (rejon starówki) i tańszą B.
Pierwsza godzina postoju w strefie A ma kosztować 2,8 zł, a w drugiej strefie – 1,6 zł. Za dwie godziny postoju trzeba zapłacić odpowiedni 6,10 zł i 3,50 zł. Cały dzień parkowania kosztuje 15,60 i 8,90

Opłaty będą pobierane w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 18. Na razie płacić można tylko gotówką, ale w przyszłości możliwe ma być płacenie poprzez sms i system mobilny, a także kartami.

Abonament dla osób zameldowanych w Strefie Płatnego Parkowania uprawnia do parkowania pojazdu na miejscach postojowych w obrębie całej strefy, kosztuje 120 zł rocznie.

Wprowadzono także ryczałt przydatny dla osób systematycznie parkujących auto na terenie SPP. Uprawnia do parkowania w danej podstrefie we wskazanym terminie. Można go wykupić na okres od 5 dni do 1 roku. Opłata za 1 dzień w podstrefie A wynosi 13 zł, a w podstrefie B – 7,50 zł.

Płatna strefa - parkomaty nie działają

Pierwsze godziny funkcjonowanie strefy przyniosły kłopoty. Około 20 procent z nieco ponad 100 parkomatów na ulicach Gliwic nie działa poprawnie – informuje portal www.24glwice.pl

– Początki są trudne, niestety odnotowaliśmy potknięcie przy rekonfiguracji systemu z trybu testowego na tryb roboczy –mówi Mariusz Kopeć ze Śląskiej Sieci Metropolitalnej, miejskiej spółki odpowiedzialnej za wprowadzenie systemu.

 

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Eterno Vagabundo, 2015-08-05 23:24:35

    Żeby w każdym miejscu Ciżbie aut zaradzić, Trzeba niemal ( wszędzie !!! ) Tą strefę wprowadzić.