Gliwice też będą miały lotnisko

• Uzbrojony grunt o wartości 14,2 mln zł przekażą Gliwice aportem Górnośląskiej Agencji Przedsiębiorczości i Rozwoju, która rozbuduje lotnisko dla użytku małego i średniego biznesu.
• Tak podczas ostatniej sesji Rady Miasta zdecydowali gliwiccy radni.
Gliwice też będą miały lotnisko
Na przekazanym gruncie spółka planuje wybudować utwardzony pas i drogę startową, drogi kołowania, płytę postojową, kontenerową stację paliw, hangary postojowe i postojowo-obsługowe (fot.gliwice.eu)

Jak twierdzą w magistracie, w Gliwicach jest wiele firm, przedsiębiorstw, inwestorów, którzy chętnie skorzystają z możliwości szybkiego przemieszczania się między Gliwicami a innymi ośrodkami w kraju. Nowa inwestycja ma posłużyć nie tylko jako baza lotów biznesowych, ale też sportowych, będzie również działać dla małego ruchu cargo.

Jednocześnie gliwickie lotnisko jest na tyle dobrze zlokalizowane, a zarazem na tyle duże, że możliwe jest wydzielenie obszaru dla publicznego transportu lotniczego na małą skalę.

– Na przekazanym gruncie spółka planuje wybudować utwardzony pas i drogę startową, drogi kołowania, płytę postojową, kontenerową stację paliw, hangary postojowe i postojowo-obsługowe, parkingi oraz drogi dojazdowe z niezbędną infrastrukturą – tłumaczył wiceprezydent Gliwic Piotr Wieczorek podczas sesji Rady Miasta.

Teren ma być również przystosowany na potrzeby organizacji imprez integrujących mieszkańców. Według założeń lotnisko ma być gotowe do 2018 r.

– Na tego typu usługi jest w Gliwicach spore zapotrzebowanie. Otwarcie lotniska dla ruchu biznesowego przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności miasta i będzie stanowić uzupełnienie lotniska w Pyrzowicach, stając się ważnym elementem systemu transportowego województwa śląskiego. W planie budżetu miasta na 2017 r. przewidziano podwyższenie kapitału zakładowego spółki na kwotę 8 mln zł, która ma zostać przeznaczona na realizację inwestycji – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Inwestycja zostanie sfinansowana z budżetu miasta, a zrealizuje ją Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju. Według prognoz inwestycja będzie kosztować około 19,5 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (5)ZOBACZ WSZYSTKIE

Minęło już pół roku sezon budowlany w pełni a na lotnisku nic się nie dzieje... To kolejna medialna sztuczka marketingowa miasta sukcesu. Może nie tylko - może to kolejna pralka kasy...

Beryl, 2017-07-27 20:48:03 odpowiedz

a Katowice w lesie

mik, 2017-02-13 21:29:34 odpowiedz

A lotnisko dla helikopterów na nowym domu pana prezydenta.Koniecznie !!!!

ja, 2017-02-13 18:12:13 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE