PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina Deszczno chce wozić mieszkańców za darmo

  • pt    29 maja 2014 - 08:56
Gmina Deszczno chce wozić mieszkańców za darmo

Wójt podgorzowskiego Deszczna Jacek Wójcicki chce, aby od września mieszkań gminy mogli za darmo dojeżdżać autobusami MZK do Gorzowa. Zgodę wyrazić muszą jednak radni Gorzowa.
- Chcielibyśmy umożliwić mieszkańcom darmowy dojazd do Gorzowa najszybciej, jak to tylko możliwe. Pomysł wprowadzenia Karty Mieszkańca i darmowej komunikacji popierają radni – informuje wójt.

Mieszkańcy gminy Deszczno jeździliby do Gorzowa komunikacją za darmo, pod warunkiem, że wyrobią sobie Kartę Mieszkańca. Ma do tego prawo każdy mieszkaniec gminy Deszczno lub osoba składająca tam  deklarację podatkową PIT.

Wójt  wystosował już pismo do Rady Miasta Gorzowa. Wójcicki proponuje, że Deszczno będzie pokrywało 100 proc. kosztów przejazdów autobusów MZK Gorzów kursujących po jego gminie. Prosi także o zaakceptowanie Karty Mieszkańca gminy Deszczno, jako dokumentu uprawniającego do darmowej komunikacji na terenie gminy i lewobrzeżnej części Gorzowa.

Jaką korzyść miałby z tego Gorzów? - Mieszkańcy dojadą do Warty i dalej będą już musieli zakupić bilety na gorzowskie MZK. To dla przewoźnika wygenerowanie nowych klientów – uważa  Wójcicki.

Jeśli gorzowscy radni zgodzą się na propozycję mieszkańcy Deszczna zaczną jeździć za darmo od września 2014 roku.

- W przypadku gdy Rada Miasta Gorzowa nie wyrazi zgody na propozycje, przygotowaliśmy wariant zakładający wypowiedzenie porozumienia komunalnego – mówi wójt. - Tym samym  gmina Deszczno stanie się organizatorem transportu publicznego. We wrześniu 2014 zostanie opublikowane  ogłoszenie o zamiarze przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia lub bezpośredniego zawarcia umowy w terminie nie krótszym niż jeden rok.

W takim przypadku  darmowa komunikacja miałaby ruszyć od września 2015 roku.

W gminie uważają, że wprowadzenie darmowej komunikacji spowoduje zwiększenie liczby mieszkańców oraz  osób składających w Deszcznie deklarację podatkową PIT, podniesie atrakcyjności inwestycyjną gminy.

Według wyliczeń urzędników, czteroosobowa rodzina dzięki darmowej komunikacji w skali roku może  zaoszczędzić ponad 6,5 tys. złotych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • mieszkaniec Gminy, 2014-06-09 23:33:07

    Wójt uważa mieszkańców gminy za baranów! jak chceliśmy dodatkowe kursy autobusów to Wójt powiedział, że Gminę nie stać na dodatkowe finansowania, a tu obiecanki cacanki!!! Wójcie to jest Gmina, tu trzeba realiwoać a nie obiecywać!
  • niijak, 2014-05-30 07:24:12

    Rozumiem, że kampania wyborcza w rozkwicie, tylko jak się to wszystko ma do ochrony konkurencji i pomocy publicznej?