PARTNER PORTALU
 • BGK

Gmina musi zbierać sprzęt RTV i AGD

 • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    12 listopada 2012 - 07:06
Gmina musi zbierać sprzęt RTV i AGD

W 85 proc. gmin urzędnicy zdają sobie sprawę, że po przejęciu kontroli nad gospodarką odpadami, samorządy będą musiały tworzyć punkty zbierania starych urządzeń elektrycznych i elektronicznych.
Na terenie prawie wszystkich gmin są punkty zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - pisze „Rzeczpospolita".

Jednak są one są najczęściej organizowane przez przedsiębiorstwa komercyjne zajmujące się zbieraniem odpadów.

W ciągu najbliższych sześciu miesięcy 21 proc. gmin deklaruje, że skupi się na akcjach informacyjnych odnośnie nowych przepisów i wynikających z ustawy konsekwencji dla mieszkańców.

Specjalne programy edukacyjne planuje przygotować 19 proc. badanych gmin. 26 proc. planuje przygotować ulotki i plakaty, a w 14 proc. samorządów odpowiednie informacje o nowym systemie zbiórki opadów znajdą się na stronach internetowych - podaje „Rzeczpospolita".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (7)

 • Zielona wyspa, 2012-11-14 17:48:37

  Najlepsza selektywna zbiórka odpadów w Polsce jest - i nic w tym dziwnego bo przecież Warszawa jest stolicą państwa unijnego - pod Warszawą. Szczegóły patrzeć na google.pl po wpisaniu hasła "Karolak uczy synów segregacji odpadów"...
 • EKO AB, 2012-11-13 07:15:08

  O tym jak można selektywnie zbierać odpady w blokowiskach - czytac na google.pl po wklejeniu hasła "system eko ab płock"
 • XXX, 2012-11-12 23:19:39

  Teraz sortuję śmieci, bo taką mam umowę z firmą, która odbiera odpady, gmina proponuje mi ""sortowanie" na odpady mokre i suche, czyli mam się uwstecznić, a jednocześnie przewidywany wzrost opłaty sięga 700 %!!!!