PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina obawia się szkód górniczych

  • wnp.pl    12 listopada 2013 - 11:30
Gmina obawia się szkód górniczych

Od sierpnia tego roku pod Goczałkowicami wydobywany jest węgiel. Pismem z 29 sierpnia br. Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia poinformowało gminę o rozpoczęciu eksploatacji ściany 103 w pokładzie 325/1.
W gminie zwracają uwagę na szkody górnicze. Wystąpiła ona do ministra środowiska o częściowe wygaszenie koncesji PG Silesia dla tych terenów eksploatacyjnych, które znajdują się w obszarze administracyjnym Goczałkowic-Zdroju. Jednak, jak wskazano nam w urzędzie gminy, nie została ona wygaszona.

W połowie października br. Urząd Gminy Goczałkowice-Zdrój skierował pismo do PG Silesia w sprawie przedłożenia informacji m.in. na temat zaawansowania eksploatacji górniczej, planowanego terminu osiągnięcia wybiegu ściany określonego w planie ruchu na lata 2012-2013, czy intensywności prowadzonej działalności wydobywczej i współzależności między intensywnością prowadzonej eksploatacji, a skutkami w środowisku na podstawie monitoringu oraz zgłoszeń mieszkańców.

17 października wójt gminy Gabriela Placha spotkała się z przedstawicielami PG Silesia. Przekazano wówczas informacje dotyczące wydobycia. Wskazano, że zakres wydobycia określony w planie ruchu zostanie zrealizowany na koniec lutego 2014 roku.

PG Silesia wskazało, że będzie bezzwłocznie reagować na interwencje mieszkańców i gminy.

Przekazano też formularz, który ułatwia zgłaszanie szkód. Jest on dostępny na stronie internetowej gminy.

- Prosimy, by mieszkańcy gminy kontaktowali się bezpośrednio z PG Silesia w sprawie szkód górniczych - mówi portalowi wnp.pl Ewa Szpejna, rzecznik prasowy Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: