PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina przypomina o obowiązku podpięcia się do kanalizacji

  • AW    18 lipca 2013 - 13:00
Gmina przypomina o obowiązku podpięcia się do kanalizacji

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Końskich przypomina, że mieszkańcy objęci projektem pn.: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Końskie” zobowiązani są do podłączenia swoich nieruchomości do nowopowstałej sieci.
Jak informuje PWIK, zwolnienie z obowiązku podłączenia możliwe jest w przypadku gdy nieruchomość wyposażona była w przydomową oczyszczalnię przed rozpoczęciem budowy kanalizacji.

Czytaj tez: Kanalizację mamy, tylko nie wszyscy chcą się do niej przyłączyć

Projekt pn.: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Końskie" realizowany jest od 2009 r. Jego główny zakres rzeczowy zakłada modernizację oczyszczalni ścieków w Kornicy, budowę ok. 134,3 km i wyremontowanie ok. 5,4 km kanalizacji sanitarnej, wybudowanie ok. 9 km kanalizacji deszczowej oraz przebudowę ok. 3,5 km sieci wodociągowej.

Wszelkie prace budowlane przewidziane w zakresie realizacji projektu zostały podzielone na 25 zdań z czego większość z nich zostało już zakończonych. Jak do tej pory w ramach zakończonych zadań udało się wykonać ponad 100 km kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Proćwin, Modliszewice, Kornica, Dyszów, Rogów, Barycz, Gracuch, Jeżów, Górny Młyn, Pomyków, Piła, Koczwara, Końskie, Brody, Stary i Nowy Kazanów, Izabelów oraz Sierosławice.

Ponadto wykonano także ok. 9 km kanalizacji deszczowej w miejscowościach Końskie, Rogów oraz Modliszewice, w których dodatkowo wyremontowano ok. 3,4 km sieci wodociągowej.

Obecnie trwają prace budowlane dotyczące kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Wincentów, Stary i Nowy Dziebałtów oraz Stary i Nowy Sokołów, gdzie do wykonania pozostało już tylko ok. 1,3 km sieci. Przewidywany termin zakończenia tego zadania to 30 września 2013 r.

Drugim zadaniem tealizowanym obecnie jest budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Młynek Nieświński i Nieświń, którego termin zakończenia wyznaczono na 31 grudnia 2013 r. Do wybudowania pozostało jeszcze 6,9 km sieci.

Aktualnie roboty trwają również na budynku oczyszczalni ścieków w Kornicy.

Planowany całkowity koszt realizacji projektu wynosi onad 163 mln zł z czego dofinansowanie unijne to blisko 80 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • mieszkaniec Starego Sokoł, 2014-04-28 22:38:14

    cieszy mnie że jest wykonana kanalizacja w Starym Sokołowie , ale mam jedno podstawowe pytanie kto ma wykonać podłączenie od mieszkania do studzienki która jest usytuowana przy drodze