Gmina stawia lampy solarne

115 ulicznych lamp solarnych zostanie zainstalowanych w kilkunastu miejscowościach na terenie gminy Dzierżoniów. Skorzystają m.in. mieszkańcy Dobrocina, Kiełczyna i Piławy Dolnej.
Gmina stawia lampy solarne

- Każda lampa będzie wyposażona w panele fotowaltaiczne i turbinę wiatrową - mówi Marek Mielczarek, prezes zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Wartość całej inwestycji to ponad 1,2 miliona złotych. Wsparcia finansowego na realizacje tego przedsięwzięcia udzielił WFOŚiGW we Wrocławiu.

Lampy zostaną ustawione w miejscach, które są znacznie oddalone od głównych ciągów komunikacyjnych. Doprowadzenie energii elektrycznej służącej dla oświetlenia ulicznego jest w takich przypadkach nieefektywne i ekonomicznie nieuzasadnione.

Problem rozwiążą lampy wykorzystujące energię odnawialną. W tym roku zostanie zakończona instalacja ponad połowy lamp, zaś cały projekt zostanie zrealizowany w 2014 roku. Zadanie obejmuje także montaż 6 lamp typu parkowego na obszarach objętych ochroną konserwatorską: w Mościsku przy zabytkowym moście, przy Domku Myśliwskim w Jodłowniku oraz w parku w Kiełczynie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

hallo hallo znow zwątpienie?

kora, 2013-07-25 22:15:32 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE