PARTNER PORTALU
  • BGK

Gmina wygrała i dostanie kasę na oczyszczalnię

  • AW    16 stycznia 2012 - 19:51
Gmina wygrała i dostanie kasę na oczyszczalnię

Po wygranej w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym i powtórnej ocenie merytorycznej projektu przez zarząd województwa dolnośląskiego, gmina Przemków dopięła swego - otrzyma ponad 13 mln za budowę oczyszczalni ścieków.
Jak przypomina Urzęd Gminy Przemków, samorząd złożył w Bazie Projektów Systemowych propozycję "Budowy komunalnej oczyszczalni ścieków w Przemkowie wraz ze skanalizowanie wsi Łężce, Ostaszów, Krępa” w ramach preselekcji  w grudniu 2008 r. Ponadto w sierpniu 2010 roku złożone zostało oświadczenie, w którym wykazano wysoki stan zaawansowania realizacji projektu.

W październiku 2010 r. gmina otrzymała  informację o wyborze projektu przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego oraz zaproszenie do złożenia wniosku o dofinansowanie wraz z załącznikami.  Wniosek taki został złożony wraz z kompletem załączników. Pomimo wykazania wysokiego zaawansowania zadania,  pismo z urzędu marszałkowskiego informowało o negatywnej ocenie merytorycznej projektu.   

Negatywne rozstrzygnięcie złożonego odwołania  wpłynęło na decyzję burmistrza gminy o złożeniu przez gminę skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w wyroku z listopada 2011 r. przychylił się do wszystkich argumentów gminy.

Wniosek powrócił do ponownej oceny merytorycznej, którą przeszedł pozytywnie.  Zarząd Województwa Dolnośląskiego na posiedzeniu w dniu 10 stycznia wybrał projekt gminy do dofinansowania. "Walka" toczyła się o ponad 13 mln zł. Pieniadze te wpłyną do budżetu gminy.

Inwestycja – „Budowa komunalnej oczyszczalni ścieków w Przemkowie wraz ze skanalizowanie wsi Łężce, Ostaszów, Krępa”- jest już zakończona.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.