Gmina z prywatnymi w jednej grupie zakupowej

Władze Limanowej, które od prawie dwóch lat w ramach wspólnej grupy zakupowej nabywają prąd dla swoich jednostek miejskich, planują rozszerzyć grupę o działające na terenie miasta prywatne zakłady przemysłowe.
Gmina z prywatnymi w jednej grupie zakupowej

"Dotychczasowe efekty działania grupy są bardzo dobre, dlatego chcemy ją rozszerzyć i zaprosić odbiorców prywatnych z terenu miasta - im więcej nas będzie, tym lepsze ceny możemy osiągnąć" - powiedział burmistrz Limanowej Władysław Bieda.

Czytaj też: Samorządy oszczędzają dzięki zakupom grupowym

W 2012 roku miasto stworzyło grupę zakupową dla wszystkich jednostek miejskich, takich jak urząd miasta, szkoły, przedszkola, żłobek czy Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej. W przetargu uzyskano dla nich prąd o 20 proc. tańszy niż wcześniej. W tym roku uzyskano kolejną obniżkę ceny energii elektrycznej o 5 proc.

Według burmistrza podmioty prywatne interesują się wejściem do grupy zakupowej. Postępowanie przetargowe na zakup prądu może ona ogłosić w czerwcu br. Grupa jest też otwarta dla innych samorządów z terenu powiatu limanowskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Ja proponuję dołączyć wszsytkich odbiorców w CAŁEJ POLSCE, WTEDY WRÓCIMY WRESZCIE DO JEDNEGO DOSTAWCY I ZMNIEJSZYMY TĄ CAŁĄ STRUKTURĘ SPÓŁEK ENERGETYCZNYCH DO JEDNEJ-o ile mniej prezesów i zarządów będzie! I ZLIKWIDUJE SIĘ FIKCJĘ RYNKU ENERGETYCZNEGO!

MYŚLIWY, 2013-02-08 10:25:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE