PARTNER PORTALU
  • BGK

Gminne mieszkania do zamiany

  • GK/krakow.pl    23 grudnia 2011 - 12:53
Gminne mieszkania do zamiany

586.547,00 zł odzyskał Kraków w 2011 r. z tytułu dobrowolnych zamian lokali zadłużonych na inny lokal za spłatę zadłużenia.
Łącznie od początku trwania programu – wrzesień 2009 r. – jest to kwota 1.279.629,00 zł.

W Krakowie (zabierz głos/oceń prezydenta) opracowano kilka programów umożliwiających przeprowadzenie pomiędzy najemcami (i właścicielami) zamiany mieszkań.

Należą do nich: bank zamian – skrzynka kontaktowa, umożliwiająca bezpłatnie przekazywanie informacji pomiędzy osobami, które wyrażą chęć zamiany zajmowanego lokalu na inny, program zamian – oferta skierowana do najemców mieszkań komunalnych, pozwalająca na zamianę aktualnie zajmowanego lokalu na lokal większy i o wyższym standardzie, po zagwarantowaniu, iż są w stanie go utrzymać, dobrowolne zamiany mieszkań – zamiany pomiędzy osobami, którym przysługuje tytuł prawny do dysponowania lokalem mieszkalnym, zamiany osób zadłużonych – zamiany pomiędzy osobami, z których jedna jest (lub była) najemcą lokalu komunalnego, które jest zadłużone, w zamian za spłatę zadłużenia przez kontrahenta zamiany oraz zamiany „z urzędu” – skierowane do osób, które nie mogą utrzymać lub korzystać z zajmowanego lokalu komunalnego.

System zamian wprowadzony w Krakowie zajął I miejsce w Konkursie „Samorządowy Lider Zarządzania 2010” zorganizowanym m. in. przez Związek Miast Polskich.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.