PARTNER PORTALU
 • BGK

Gminy chcą rejestru właścicieli psów

 • pt    12 października 2016 - 12:43
Gminy chcą rejestru właścicieli psów
Zdaniem samorządowców zalegalizowanie finansowania sterylizacji zwierząt mających właścicieli spowoduje tylko wzrost oczekiwań społecznych względem gminy (fot. pixabay)

Właściciele mogą bezkarnie porzucać zwierzęta, a gminy ponoszą koszty ich wyłapywania, budowy schronisk i utrzymywania zwierząt i obiektów – tłumaczą członkowie Związku Gmin Wiejskich.
Zarząd Związku Gmin Wiejskich podkreśla w wydanym stanowisku, że opiniowany projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt przedłożony Sejmowi przez grupę posłów nie rozwiązuje żadnego z głównych problemów, z którymi wiąże się realizacja przez gminy ustawy o ochronie zwierząt.

Jak piszą samorządowcy propozycje zawarte w projekcie nawet nie przybliżają nas do rozwiązania problemów bezpańskich psów i kotów.

Zdaniem samorządowców zalegalizowanie finansowania sterylizacji zwierząt mających właścicieli spowoduje tylko wzrost oczekiwań społecznych względem gminy.

W opinii członków ZGW problemem jest brak w Polsce centralnego rejestru właścicieli psów i kotów. 

To powoduje, że właściciele mogą bezkarnie porzucać zwierzęta, a gminy ponoszą koszty na ich wyłapywanie, budowę schronisk i utrzymywanie zwierząt i obiektów - tłumaczą.

Dlatego samorządowcy apelują o wsparcie starań o stworzenie bazy właścicieli psów.

Stanowisko ZGW w Multimediach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (5)

 • Adi, 2016-10-15 00:00:50

  Co to za foto czy to przypadkowy pies? Czy znajdujący się na miejscu??????,?
 • rrrrr, 2016-10-14 11:14:06

  Do aaa: jak nie za długi straciła dom to znaczy, że to nie był jej dom. Inaczej domu stracić nie można. Poza tym jak się bierze zwierzę to się robi wszystko żeby się nim opiekować. Dziecko też się porzuca? Nie ma sytuacji bez wyjścia. Fundacji jest wiele tylko trzeba się poważnie zainteresować. Al...e ludzie są leniwi. Roszczeniowi. Wszystko ma być na gotowe bo większość rodziców wychowuje dzieci tak, że myślą, że im się wszystko należy. Zamiast uczyć odpowiedzialności za swoje postępowanie. I rośnie armia samolubnych nieudaczników życiowych. Którzy popierają się wzajemnie, tak jak tu widać w komentarzach. Jeśli ktoś ma jakikolwiek cień wątpliwości, że nie da rady opiekować się psem, niech sobie kupi pluszowego. Tylko żeby mieć wątpliwości, trzeba używać mózgu.  rozwiń
 • Bbbb, 2016-10-13 09:58:23

  Do Dom tymczaaowy: nie każdy ma tyle empatii w sobie i chęci by zajmować się zwierzakami. Są ludzie i ludziska niestety