PARTNER PORTALU
  • BGK

Gniazda do selektywnej zbiórki odpadów w Białymstoku ustawione

  • AT    28 stycznia 2014 - 12:50
Gniazda do selektywnej zbiórki odpadów w Białymstoku ustawione

Zakończone zostało rozstawianie ponad 500 gniazd do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Białymstoku. W gniazdach prowadzona jest dobrowolna selektywna zbiórka papieru oraz plastiku, opakowań wielomateriałowych i drobnego złomu.
- Zadeklarowana selektywna zbiórka polega na wyselekcjonowaniu szkła opakowaniowego (słoiki, butelki), odpadów zielonych oraz odpadów wielkogabarytowych - przypomina Adam Kamiński, wiceprezes Spółki Lech.

- Gniazda, których na terenie Białegostoku powstało ponad 500, mają na celu umożliwienie mieszkańcom prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów w zakresie szerszym niż zadeklarowali, co wynika bezpośrednio z potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców Białegostoku – dodaje Adam Kamiński.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami spółki Lech, po zakończeniu ustawiania punktów informacja na temat ich lokalizacji zostanie przekazana mieszkańcom Białegostoku.

- Na naszej stronie internetowej www.odpady.bialystok.pl zamieściliśmy mapę z wszystkimi lokalizacjami punktów do selektywnej zbiórki, aby każdy mógł sprawdzić gdzie znajduje się najbliższe gniazdo. Mapa będzie na bieżąco aktualizowana, ponieważ w razie zapotrzebowania ilość gniazd może wzrosnąć – zachęca do odwiedzania strony Adam Kamiński.

W przypadku pojawienia się nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem gniazd, polegających na braku odbioru, przepełnianiu się pojemników, uszkodzeniu pojemników należy kontaktować się z firmami obsługującymi poszczególne sektory:

* Sektory: I, II, IV, V: MPO sp. z o.o., tel. 85 653 98 93

* Sektory: III, VI: Przedsiębiorstwo Usługowo – Asenizacyjne „Astwa”, tel. 85 676 83 01

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Białostoczanin, 2014-01-29 10:46:04

    To wszystko przeczy zdrowemu rozsądkowi, ekonomii oraz łamie obowiązujące prawo w Polsce i Unii Europejskiej. Selektywna zbiórka nie spełnia wymagań prawnych - nawet mapka nie działa :(