Gniezno. Ostrzelał miejski autobus, grozi mu do 8 lat więzienia

8 lat więzienia grozi 18-latkowi, który 1 grudnia w Gnieźnie z broni pneumatycznej ostrzelał autobus komunikacji miejskiej.
Gniezno. Ostrzelał miejski autobus, grozi mu do 8 lat więzienia
W autobusie, do którego strzelał 18-latek było kilkoro pasażerów. Na szczęście nikt nie ucierpiał (fot. MPK Gniezno)

Oficer prasowy policji w Gnieźnie Anna Osińska poinformowała w środę (6.12), że prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, uszkodzenia mienia i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Jak dodała, policja ujęła 18-latka w niedzielę. Przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu szyb w autobusie MPK w miniony piątek wieczorem. W pewnej chwili kierowca usłyszał trzask pękających szyb. Z uwagi na wygląd uszkodzeń na dwóch szybach od razu pojawiło się podejrzenie, że ktoś mógł uszkodzić je celowo.

W chwili zdarzenia w pojeździe znajdowało się kilkoro pasażerów. Nikomu nic się nie stało. Ze względu na uszkodzenia autobus musiał zjechać do zajezdni.

Badający sprawę funkcjonariusze przeprowadzili oględziny i ustalili świadków zdarzenia. MPK oszacowało straty na 5 tys. złotych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE