PARTNER PORTALU
  • BGK

Godzina dla ziemi

  • ap/krakow.pl    23 marca 2011 - 13:41
Godzina dla ziemi

W sobotę 26 marca, po raz czwarty w Polsce, odbędzie się międzynarodowa akcja "Godzina dla Ziemi". Po raz kolejny do tradycyjnego wyłączenia świateł przyłączą się także polskie miasta.
I tak np. w Krakowie już w najbliższą sobotę, 26 marca, o 20.30 na godzinę zostanie wyłączona iluminacja m.in. na budynku Pałacu Wielopolskich, Bazyliki Mariackiej, Wieży Ratuszowej, Sukiennic. Zgaśnie też oświetlenie Kopca Kościuszki i kładki przez Wisłę im. ojca Bernatki.

Organizatorzy akcji "Godzina dla ziemi" zachęcają też do proekologicznych zachowań – korzystania z roweru lub komunikacji miejskiej, segregacji odpadów, oszczędzania energii nie tylko w czasie trwania akcji, ale też w życiu codziennym.

Godzina dla Ziemi jest obecnie największą globalną akcją na rzecz ochrony środowiska. Po raz pierwszy odbyła się w 2007 roku, w Sydney. Od tego czasu rozrosła się do rozmiarów wielkiej manifestacji. W tym roku przyłączyły się do niej największe światowe metropolie, ponad 750 najbardziej znanych budynków na całym świecie zgasi zewnętrzne oświetlenie. W mroku znajdą się m.in. takie obiekty jak: London Eye, Wieża Eiffla w Paryżu, Sky Tower w Auckland, Wodospad Niagara w Kanada, Obliesco w Buenos Aires czy też Harbour Bridge i Opera House w Sydney.

Do akcji "Godzina dla Ziemi” może przyłączyć się każdy. Więcej informacji znajduje się na stronie www.wwf.pl/godzinadlaziemi.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.