PARTNER PORTALU
  • BGK

Gołdap wśród gmin, w których można odpracować dług czynszowy

  • AW    21 maja 2015 - 15:57
Gołdap wśród gmin, w których można odpracować dług czynszowy

fot.fotolia

Dłużnicy czynszowi w Gołdapi będą mogli odpracować swoje zaległości w jednej z tamtejszych instytucji. Władze miasta mają nadzieję, że w ten sposób choć trochę zmniejszy się dług lokatorów, który wynosi obecnie ok 2,5 mln zł.
Burmistrz Gołdapi Tomasz Luto podpisał zarządzenie w sprawie ustalenia alternatywnej formy spłaty zadłużenia czynszowego w formie świadczeń rzeczowych. Przepisy pozwolą na odpracowanie w jednej z gołdapskich instytucji długu najemców z tytułu zadłużenia czynszowego w lokalach gminnych.

Czytaj też: Miasta maja sposoby na dłużników czynszowych. Czy skuteczne?

- Zarządzenie w sprawie odpracowywania długów komunalnych to realny, potrzebny mieszkańcom mechanizm. Wierzę w to, że dzięki programowi uda się pomóc gołdapianom, którzy przez różne sytuacje życiowe nie mogli płynnie dokonywać opłat z tytułu najmu lokali gminnych – mówi Tomasz Luto, burmistrz Gołdapi.

Kto może odpracować dług w Gołdapi?

Zarządzenie skierowane jest do osób zajmujących lokale gminne, zadłużonych z tytułu opłat, posiadających sądowy tytuł egzekucyjny.

- Mam nadzieję, że program wzorowany na najlepszych rozwiązaniach w Polsce przyczyni się zarówno do zniwelowania długów osób potrzebujących, jak i jednoczesnej niwelacji zadłużenia gminy – dodaje burmistrz.

Dług można będzie odpracować wykonując: prace porządkowe (m.in. sprzątanie terenów zielonych, ciągów komunikacyjnych, tablic informacyjnych), drobne prace remontowo-konserwatorskie, czy pomocnicze prace administracyjne.

Wśród instytucji, gdzie dłużnicy czynszowi będą kierowani, oprócz magistratu, są także szkoły, przedszkola, OPS, dom kultury. By zaś odpracowywanie nie stało się dla kogoś stałą alternatywą do płacenia czynszu, władze miasta podkreślają, że z programu można skorzystać tylko raz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.