Górnośląskie wodociągi na sprzedaż

Akcje Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów będzie można kupić na aukcji 4 marca - poinformował w piątek resort skarbu. Inwestorzy mogą zgłaszać się do udziału w licytacji do 1 marca.
Górnośląskie wodociągi na sprzedaż

Resort skarbu wystawi na sprzedaż akcje stanowiące 4,97 proc. kapitału zakładowego Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów w Katowicach. Cena wywoławcza walorów spółki wynosi ponad 58 mln zł.

Wadium, uprawniające do udziału w aukcji, to ok. 5,84 mln zł.

Górnośląska firma jest największym w kraju i jednym z większych w Europie przedsiębiorstw wodociągowych. Zajmuje się: ujmowaniem, uzdatnianiem, magazynowaniem, rozprowadzaniem i sprzedażą wody pitnej dla potrzeb ok. 3,5 miliona mieszkańców województwa śląskiego oraz tamtejszego przemysłu.

Spółka ma 11 stacji uzdatniania wody, bazujących na wodach powierzchniowych i głębinowych. Stacje znajdują się na terenie województwa śląskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Chyba w Brazylii po prywatyzacji wodociągów woda kilka razy zdrożała - aż do ulicznych zamieszek doszło. Nie napiszę kto kupił, bo wyjdę na wroga USA. PO czy PiS zaproponuje prywatyzację powietrza nad Polską? Wyziewy z obu partii mam tam, gdzie księzyc nie świecii

czarny, 2011-02-07 09:02:06 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE