PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski kupi używane tramwaje

  • PAP    8 marca 2011 - 10:15
Gorzów Wielkopolski kupi używane tramwaje

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie kupi dwa używane tramwaje. Pieniądze - 269 tys. zł - na ten cel pochodzą z budżetu miasta.
Wozy typu 6EGTW przyjadą nad Wartę z Holandii - poinformowała we wtorek rzecznik Urzędu Miasta Gorzów Wlkp. Anna Zaleska. (Czytaj też: Jedzie mi tu tramwaj?)

Tramwaje pochodzą z Kassel, a przez ostatnie lata były eksploatowane w Amsterdamie. Ocena techniczna pojazdów dokonana przez pracowników MZK w listopadzie 2010 roku wskazuje na możliwość ich eksploatacji przez pięć kolejnych lat.

Zakup tych wozów pozwoli utrzymać w Gorzowie transport tramwajowy przynajmniej na obecnym poziomie, bo średnia wieku miejskiego taboru wynosi ok. 40 lat.

"Mijająca zima i bardzo trudne warunki, w jakich odbywały się przewozy tramwajowe sprawiły, że konieczny jest zakup, nawet używanych tramwajów, o co wystąpiło MZK"- wyjaśniła rzecznik.

A we wtorek z okazji Dnia Kobiet gorzowski MZK zaprasza wszystkie panie do przejazdu "Tulipanowym Tramwajem", który będzie kursował od godz. 13.00 do 17.00 na trasie linii nr "5" z Osiedla Piaski do dworca kolejowego. Każda z pasażerek otrzyma kwiat z okazji święta. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.