PARTNER PORTALU
  • BGK

Gorzów Wielkopolski. Od lipca drożej za śmieci

  • pt    9 kwietnia 2018 - 15:59
Gorzów Wielkopolski. Od lipca drożej za śmieci
Kolejne miasto będzie zmuszone do podniesienia opłat za odbiór odpadów(fot. pixabay)

Wszystko wskazuje na to, że od 1 lipca więcej za wywóz odpadów zapłaci Gorzów Wielkopolski. Oferty złożone w przetargach przez firmy są znacznie wyższe od kosztorysowych.
Związek Celowy Gmin MG6 (który zajmuje się gospodarką odpadami w aglomeracji) ogłosił przetarg na  wywóz odpadów od 1 lipca z terenu Gorzowa. Wszystkie złożone propozycje przewyższają zakładany budżet.

Czytaj też: Opłaty za śmieci coraz wyższe

Ponieważ Gorzów podzielony jest na dwa sektory zorganizowano dwa przetargi. W sektorze obejmującym północną część miasta najniższą ofertę 16 mln 200 tys. zł złożyło konsorcjum firm Inneko i Laguna - informuje portal gorzowianin.com.

Czytaj: Samorządowcy chcą wprowadzić regulator cen w RIPOK-ach

O 350 tys. zł więcej (16 559 640 zł) chciał obecny odbiorca śmieci - firma Eneris Surowce. Najwyżej ceni się firma PHU Komunalnik z Wrocławia, która zaproponowała kwotę 19 208 702 zł. Związek gmin przeznaczył na to zadanie 15 mln zł, czyli ponad 1,2 mln mniej od najniższej oferty.

W południowej części Gorzowa zamawiający zaplanował wydać 15,6 mln zł. Najniższa oferta, konsorcjum Inneko-Laguna opiewa jednak na  kwotę 17 mln 776 tys. zł.

Związek Celowy Gmin MG6, jeżeli nie unieważni przetargu, będzie musiał znaleźć na czas trwania umowy (od 1 lipca 2018 do 29 lutego 2020 roku) dodatkowe 3 mln 378 tys. złotych - wylicza gorzowianin.com.

W kasie brakować będzie więc ok. 170 tysięcy złotych miesięcznie. Według wyliczeń wyższe wydatki zrównoważyłaby podwyżka o 1,4 zł od osoby miesięcznie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.